Man met hoorns die Capitool aanviel moet 41 maanden de cel in
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaan Jacob Chansley, die met hoorns op zijn hoofd in januari het parlementsgebouw Capitool in Washington bestormde, is veroordeeld tot 41 maanden cel.
Hij had schuld bekend aan het verstoren van een bijeenkomst van het Amerikaanse parlement. Chansley was een van de talrijke aanhangers van toenmalig president Trump die op 6 januari het Capitool binnendrongen terwijl daar de uitslag van de presidentsverkiezingen werd bekrachtigd. De man, die vanwege zijn opvallende verschijning ook wel sjamaan wordt genoemd, liet een brief achter voor vicepresident Mike Pence met de tekst: "Het is een kwestie van tijd. Gerechtigheid komt eraan."
De man zei aanhanger te zijn geweest van de uiterst rechtse QAnon-beweging, die gelooft dat leden van de Amerikaanse elite pedofiele satanisten zijn. Inmiddels zou Chansley de beweging hebben afgezworen.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
47 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
2 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
11 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
15 uur geleden