Man met explosief in bagage opgepakt op luchthaven Pennsylvania
WASHINGTON (ANP/RTR) - Op Lehigh Valley International Airport in de Amerikaanse staat Pennsylvania is een man gearresteerd toen de koffer die hij wilde inchecken een explosief bleek te bevatten, meldt de FBI. De man wilde naar de zuidelijke staat Florida vliegen.
Bij de controle van de bagage van de man ging een alarm af. Medewerkers van de Amerikaanse Transportation Security Administration (TSA) vonden vervolgens in de voering van zijn koffer een rond object, met twee lonten en poeder in vetvrij papier en plasticfolie. Het poeder, "vermoedelijk een mengsel van flitspoeder en de donkere korrels die worden gebruikt in commercieel vuurwerk", was volgens de FBI "vatbaar voor ontbranding door hitte en wrijving" en vormde daardoor een "aanzienlijk risico voor het vliegtuig en de passagiers".
Over het motief of de bedoeling van de 40-jarige man is niets bekend. Hij verschijnt volgens ABC News donderdag al voor de rechtbank. Hij wordt beschuldigd van poging tot het plaatsen van een explosief of brandgevaarlijk apparaat in een vliegtuig.
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
55 minuten geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
8 uur geleden