Man met explosief in bagage opgepakt op luchthaven Pennsylvania
WASHINGTON (ANP/RTR) - Op Lehigh Valley International Airport in de Amerikaanse staat Pennsylvania is een man gearresteerd toen de koffer die hij wilde inchecken een explosief bleek te bevatten, meldt de FBI. De man wilde naar de zuidelijke staat Florida vliegen.
Bij de controle van de bagage van de man ging een alarm af. Medewerkers van de Amerikaanse Transportation Security Administration (TSA) vonden vervolgens in de voering van zijn koffer een rond object, met twee lonten en poeder in vetvrij papier en plasticfolie. Het poeder, "vermoedelijk een mengsel van flitspoeder en de donkere korrels die worden gebruikt in commercieel vuurwerk", was volgens de FBI "vatbaar voor ontbranding door hitte en wrijving" en vormde daardoor een "aanzienlijk risico voor het vliegtuig en de passagiers".
Over het motief of de bedoeling van de 40-jarige man is niets bekend. Hij verschijnt volgens ABC News donderdag al voor de rechtbank. Hij wordt beschuldigd van poging tot het plaatsen van een explosief of brandgevaarlijk apparaat in een vliegtuig.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
55 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
7 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.
9 uur geleden