Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man mag thora en bijbel verbranden bij ambassade Israël in Zweden

Man mag thora en bijbel verbranden bij ambassade Israël in Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Een man heeft toestemming gekregen van de Zweedse autoriteiten om zaterdag bij de Israëlische ambassade in Stockholm een thora en een bijbel te verbranden. Volgens de Zweedse nationale radio gaat het om een protestactie.

De Israëlische publieke omroep meldt dat de Israëlische regering probeert de voorgenomen verbranding tegen te houden. "Dit is een uiting van haat en gebrek aan respect die niets van doen heeft met de vrijheid van meningsuiting", citeert de omroep de Israëlische ambassadeur in het Scandinavische land.

Ambassade bestormd

Premier Benjamin Netanyahu schrijft op Twitter dat Israël de zaak hoog opneemt. "De heilige boeken van alle religies moeten worden gerespecteerd", zegt hij. Minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir spreekt op het sociale medium van "antisemitisme". De als radicaal bekendstaande Ben-Gvir wil dat Israël zijn ambassadeur terugroept uit Zweden als de protestactie niet alsnog wordt verboden. Zijn collega-minister van Buitenlandse Zaken Eli Cohen noemt de actie in de krant The Times of Israel een "haatmisdrijf".

Eind juni stak een Irakese vluchteling tijdens een protestactie in de Zweedse hoofdstad een koran in brand. Ook hij had toestemming hiervoor gekregen. De koranverbranding leidde tot woedende reacties in landen waar veel moslims wonen. In Irak werd de Zweedse ambassade bestormd.

Turkse ambassade

Ook de Europese Unie veroordeelde de actie. "Het verbranden van de koran of een ander heilig boek is beledigend, respectloos en een duidelijke daad van provocatie", schreef de diplomatieke dienst van de EU, EEAS, in een verklaring.

In januari verbrandde een rechts-extremistische Deens-Zweedse politicus een koran uit protest. Ook dat leidde tot felle reacties uit islamitische landen. In februari verbood de Zweedse politie een koranverbranding buiten de Turkse ambassade, omdat de openbare orde en veiligheid in het geding waren.

Meer uit Buitenland

Media: Netanyahu ontmoet Trump volgende week in Washington

TEL AVIV/WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet de Amerikaanse president Donald Trump op 7 juli in Washington. Dat meldden verschillende Israëlische media maandag, onder verwijzing naar een Israëlische functionaris.

9 minuten geleden
Trump promoot duur parfum met gouden beeldje van hem op de fles

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gelimiteerde editie van een parfum van zijn eigen merk met een gouden beeldje van hem op de fles gepromoot. "De geuren van Trump zijn er", schreef hij op Truth Social. "Ze heten 'Victory 45-47' omdat ze draaien om winnen, kracht en succes." Trump is de 45e en 47e president van het land.

35 minuten geleden
Studie: ruim 14 miljoen mensen sterven door snijden in hulp VS

LONDEN (ANP/RTR) - De forse Amerikaanse bezuinigingen op door USAID gefinancierde programma's voor buitenlandse hulp zouden tegen 2030 kunnen leiden tot meer dan 14 miljoen sterfgevallen in alle leeftijdsgroepen. Dit omvat 4,5 miljoen sterfgevallen onder kinderen jonger dan vijf jaar. Dat stellen onderzoekers in een publicatie in het medische tijdschrift The Lancet.

1 uur geleden
Turkije pakt journalisten satirisch blad op om Mohammed-cartoon

ISTANBUL (ANP/AFP) - De hoofdaanklager van Istanbul heeft maandag de arrestatie bevolen van de twee redacteuren en algemeen directeur van het Turkse satirische tijdschrift LeMan voor het publiceren van een cartoon van de profeet Mohammed. De cartoonist achter de "walgelijke tekening" is al gearresteerd, aldus minister Ali Yerlikaya van Binnenlandse Zaken op X.

1 uur geleden
Palestijnen melden zeker 100 doden door aanvallen Israël in Gaza

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Volgens medische bronnen in Gaza zijn maandag in totaal zeker honderd Palestijnen gedood bij Israëlische aanvallen.

1 uur geleden
Washington klaagt LA aan om immigratieaanpak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft Los Angeles aangeklaagd omdat de stad samenwerking met de federale immigratiedienst ICE zou hebben gedwarsboomd. Als gevolg daarvan ontstonden rellen in de stad, stelt het ministerie van Justitie in de aanklacht.

8 uur geleden
Amerikaans visum Bob Vylan ingetrokken na uitspraken Glastonbury

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse visum van het Britse rapduo Bob Vylan is ingetrokken. Op X deelt de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Christopher Landau, dat de Britten het land niet meer in mogen.

10 uur geleden