
Man krijgt celstraf voor stenen gooien tijdens Coolsingelrellen
ROTTERDAM (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdag veroordeeld tot een celstraf van drie maanden waarvan twee voorwaardelijk voor zijn rol bij de Coolsingelrellen afgelopen november. De man gooide stenen richting de politie. Ook heeft de man een gebiedsverbod voor het Rotterdamse centrum van een jaar opgelegd gekregen.
Het Openbaar Ministerie had een straf geƫist van zes maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Vorige week legde de Rotterdamse rechtbank zes relschoppers straffen op tot twaalf maanden cel.
De demonstratie tegen het coronabeleid op 19 november 2021 mondde uit in gewelddadigheden tegen de politie, brandweer en hulpverleners. De politie werd in het nauw gedreven en zag zich genoodzaakt te schieten, er vielen vijf gewonden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De demonstraties rond de komst van FVD'er Thierry Baudet bij een debat in Utrecht woensdagavond zijn zonder grote ongeregeldheden verlopen. Het debat werd om veiligheidsredenen verplaatst van de binnenstad naar de campus Utrecht Science Park. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat Baudet erbij zou zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 45-jarige man is woensdagochtend in het ziekenhuis bezweken aan verwondingen die hij dinsdagavond opliep door een schietpartij in Den Haag. Twee mannen uit die stad zijn aangehouden, meldt de politie woensdagavond.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen volgende week woensdag kan op 47 treinstations, meldt NS. Dat zijn er vier meer dan bij de landelijke verkiezingen in november 2023.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag een 25-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden voor het bedreigen van politici. Volgens het Openbaar Ministerie zegt de man in een veelgedeelde video op sociale media dat hij met een bijl naar de Tweede Kamer zou gaan en dat er "koppen gaan rollen".
11 uur geledenDODEWAARD (ANP) - Ongeveer 161.000 kippen op een bedrijf in het Gelderse Dodewaard worden afgemaakt omdat er vogelgriep is vastgesteld. Dit meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).
11 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Nationale Park De Hoge Veluwe is eind vorige week een wolf gezenderd voor onderzoek van het park met de universiteit van Wageningen (WUR). Het is voor zover bekend voor het eerst dat dat in Nederland is gebeurd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert mensen om vanaf donderdagavond extra goed op te letten op de weg vanwege storm Benjamin. Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor het westen van het land vanwege zware windstoten.
12 uur geleden