Man krijgt 12 jaar cel en tbs voor doodsteken ex-vriendin
ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft een 32-jarige man veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging, omdat hij in maart van dit jaar in Nijmegen zijn ex-vriendin doodstak met een schaar en een mes. Hij raakte haar 74 keer. De man moet ook een schadevergoeding betalen aan de moeder van zijn ex-vriendin en aan zijn dochtertje van een jaar oud, die de hele steekpartij heeft gezien.
De man keek op 12 maart door het raam van de woning van zijn ex-vriendin aan de Graafseweg in Nijmegen en zag haar met een andere man op de bank zitten. Dat maakte hem woedend en jaloers, aldus de rechtbank. Hij gooide een baksteen door de achterdeur, ging naar binnen en joeg de andere man onder bedreiging met een steekwapen weg. Daarna stak hij in op zijn ex-vriendin.
Volgens het psychiatrisch en psychologisch rapport dat is opgemaakt was de man verminderd toerekeningsvatbaar tijdens de steekpartij. Hij zal langdurig en intensief behandeld moeten worden. Omdat de man heeft laten blijken dat hij de noodzaak daarvan niet inziet en daar ook niet gemotiveerd voor is, heeft de rechtbank hem tbs met dwangverpleging opgelegd. De straf is gelijk aan de eis van de officier van justitie.
Meer uit Binnenland
ISTANBUL (ANP) - De zes Nederlandse opvarenden van de Gaza-vloot die woensdag door Israël werden opgepakt, kunnen het land donderdag verlaten. Ze vliegen samen met andere deelnemers naar Istanbul, laat de Nederlandse organisatie van de zogeheten Global Sumud Flotilla weten. Turkije heeft daar drie vluchten voor gecharterd.
3 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De opvang voor zo'n vijftig asielzoekers in Stadskanaal was voor één nacht. "Het is nu aan het COA, het Rijk en andere gemeenten om voor de komende nacht een oplossing te organiseren", meldt de gemeente.
7 minuten geledenTER APEL (ANP) - In de opvang voor asielzoekers in het Groningse Ter Apel zijn woensdag bijna tachtig plekken vrijgekomen. Het is nog niet bekend of dit betekent dat opvangorgaan Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) donderdag meer mensen kan toelaten op het terrein.
14 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis verwacht ook donderdag en mogelijk de dagen erna hulp te moeten bieden bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. "Er is nog geen oplossing voor vanavond. We blijven hier zo lang als nodig", zegt een woordvoerder.
52 minuten geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiële fraude.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.
2 uur geleden