Man komt vrij, steelt auto en vliegt daarmee uit de bocht
LEEUWARDEN (ANP) - Een 29-jarige man uit de gemeente Leeuwarden die zaterdagochtend net was vrijgelaten door de politie, is direct daarna weer de fout ingegaan. De politie kwam hem diezelfde ochtend opnieuw op het spoor nadat hij met een gestolen auto uit de bocht was gevlogen.
De man werd zaterdag in de vroege ochtend aangehouden voor het verstoren van de openbare orde. De politie zond hem heen, waarna hij rond 07.00 uur bij een bedrijfspand op de Holstmeerweg in Leeuwarden een auto stal. De politie herkende hem op camerabeelden. Even later, rond 09.10 uur, kreeg de politie een melding dat een auto op de toerit Drachtsterweg naar de Wâldwei uit de bocht was gevolgen. Dat bleek dus diezelfde man.
De verdachte werd met letsel overgebracht naar het ziekenhuis. Hoe zwaar hij gewond is geraakt, kon de politie niet zeggen. De politie onderzoekt de zaak en heeft een proces verbaal tegen de verdachte opgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moskou vindt dat Nederlandse kabinetsleden "alle perken te buiten" zijn gegaan met uitspraken tegen Rusland van de afgelopen tijd. De Russische ambassade spreekt in een verklaring van dreigende opmerkingen, "om nog maar te zwijgen over de volstrekt onacceptabele, grove toon van hun uitspraken over de Russische leiding". De missie roept de Nederlandse autoriteiten op te stoppen met "anti-Russische hysterie en serieus na te denken over waar ze hun land naartoe leiden".
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft een Nederlandse vrouw aangehouden die in eigen land wordt gezocht voor het seksueel uitbuiten van minderjarigen, bezit van kinderporno, mensenhandel, drugshandel en vrijheidsberoving. De krant El País meldt dat de vrouw nu ook wordt verdacht van het achterlaten van kinderen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het belangrijkste voor ons is dat de verdachten ter verantwoording zijn geroepen." Dit zeggen de nabestaanden van de vier kinderen die zijn omgekomen bij het ongeluk met een Stint op een spoorwegovergang in Oss in reactie op het requisitoir van het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De vader van de twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond zijn gevonden in hun woning in Moergestel is aangehouden. De 49-jarige man wordt verdacht "van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de woning", meldt de politie. Een woordvoerster van de politie wilde daar geen verdere uitleg bij geven. Ze zei dat het onderzoek nog gaande is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanslag in Sydney is onacceptabel en maakt "duidelijk dat we waakzaam moeten blijven. En dat we ons moeten blijven uitspreken en optreden tegen antisemitisme, waar en hoe het zich ook manifesteert." Dat zei maandagavond demissionair staatssecretaris Jurgen Nobel bij een chanoekaviering op de Amsterdamse Zuidas.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van vijf jaar en vier maanden geëist tegen Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander. Tegen hun bedrijven eist het OM boetes van 225.000 en 135.000 euro.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak van zes van de tien verdachten in een proces dat draait om een groep vermeende soevereinen. De rechtbank legde eind november straffen op tot 3,5 jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk. Aanhangers van het soevereine gedachtengoed keren zich af van de overheid en zouden bereid zijn daarbij geweld te gebruiken.
7 uur geleden