Man komt Britse voetbalstadions niet meer in na racisme
LONDEN (ANP) - Een 24-jarige man die op sociale media Brentford-aanvaller Ivan Toney raciaal bejegende, is de komende drie jaar in geen enkel voetbalstadion in het Verenigd Koninkrijk meer welkom. Dat meldt de club uit Londen op de website. Het is de eerste keer dat op basis van een nieuwe wet een stadionverbod wordt uitgesproken vanwege online racisme.
Toney, die in het verleden vaker met racisme te maken had gekregen, plaatste in oktober een screenshot van het bericht dat hij van de man ontvangen had op Instagram. De belediging volgde kort nadat de aanvaller beide doelpunten had gemaakt voor Brentford in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
De politie startte daarna een onderzoek waarna de man, Antonio Neill genaamd, schuldig werd bevonden aan het versturen van het bericht. "Neill heeft een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden en een ban van drie jaar voor elk voetbalstadion in het Verenigd Koninkrijk. Ook mag hij geen wedstrijden van Britse clubs of de nationale ploeg in het buitenland bezoeken", meldt Brentford.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
39 minuten geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
6 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
7 uur geleden