Man in woning Diemen vermoedelijk dood door misdrijf, vrouw vast
DIEMEN (ANP) - De politie vermoedt dat de 72-jarige man die zondagmiddag dood werd gevonden in een woning in Diemen, is omgekomen door een misdrijf. Een zwaargewonde 62-jarige vrouw, die ook in de woning aanwezig was, is aangehouden als verdachte. Hoe de twee elkaar kennen is niet bekendgemaakt.
Rond 16.00 uur kregen de hulpdiensten melding van een reanimatie in een woning aan de Sint Janskruid. De politie vond het tweetal in de woning, waarna de vrouw met spoed naar het ziekenhuis werd gebracht.
De politie onderzoekt nog onder welke omstandigheden de man precies is overleden. De vrouw zit vast in volledige beperkingen, wat betekent dat zij alleen contact mag hebben met haar advocaat. De politie is daarom terughoudend met het delen van meer informatie over de zaak.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd.
8 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft twee nieuwe verdachten aangehouden voor de dodelijke schietpartij aan het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West vorige maand. Het gaat om twee Amsterdammers van 25 en 36 jaar. Eerder werd al een 24-jarige man uit Amsterdam aangehouden.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Houd bij het maken van wetgeving meer rekening met toekomstige generaties, adviseert de Raad van State aan het kabinet. In zijn jaarverslag schrijft het adviesorgaan dat de politiek zich vaak richt op de problemen en mensen van nu. Dat terwijl besluiten over bijvoorbeeld pensioenen, klimaat, migratie en woningbouw veel langer doorwerken. De raad noemt de optie om de grondwet aan te passen om meer rekening te houden met de gevolgen voor kinderen en kleinkinderen.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om het huizentekort tegen te gaan, blijft de Raad van State woningbouwzaken met voorrang behandelen. De hoogste bestuursrechter doet dat al sinds de zomer van 2024 en meldt in zijn jaarverslag hiermee door te gaan tot in elk geval de zomer van 2027. Deze tijdelijke maatregel heeft ervoor gezorgd dat 470 woningbouwprojecten sneller van start konden gaan. Die zijn samen goed voor 96.000 huizen.
1 uur geleden