Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man in november opgepakt om bedreiging Amalia, niet meer verdacht

Man in november opgepakt om bedreiging Amalia, niet meer verdacht

AMSTERDAM (ANP) - In november heeft de politie de 40-jarige Mohamad E. aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de bedreiging van prinses Amalia. Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van het Parool. De man wordt daar inmiddels niet meer van verdacht. In oktober maakten koning Willem-Alexander en koningin Máxima bekend dat hun dochter wegens ernstige bedreigingen niet op kamers in Amsterdam kon.

Het strafrechtelijk onderzoek naar E. heeft uiteindelijk geen bevestiging of ondersteuning van de verdenking opgeleverd. E. zit sinds zijn aanhouding in 2022 wel vast op verdenking van de handel in soft- en harddrugs, handel in vuurwapens, witwassen, een aanslag met explosieven op een auto in Nuland en het bezit van vals geld.

E. zou berichten hebben verstuurd die toen hebben geleid tot de hoogste alarmfase. "Die vrouw die vioolles geeft aan die Amalia geeft info aan me mensen bro", luidt een van de berichten. Ook de namen van journalisten Peter R. de Vries, Mick van Wely en John van den Heuvel kwamen voorbij in de berichten.

Consequenties

Het OM laat in een reactie weten "niet te kunnen aangeven of de verdenkingen tegen Mohamad E. (mede) de aanleiding waren voor de zware beveiliging van kroonprinses Amalia", omdat het "over de beveiliging van wie dan ook helemaal niets kan zeggen". Het OM laat daarnaast weten verbaasd te zijn over het feit dat E. zelf contact heeft gezocht met de krant, omdat hij niet terechtstaat voor dat feit. "Het OM kan alleen maar raden naar de beweegreden voor deze kennelijke sensatiezucht."

Koningin Máxima vertelde in november dat de bedreigingen rond hun dochter "enorme consequenties" voor haar leven hebben. "De consequenties zijn heel moeilijk voor haar. Het is voor haar geen studentenleven zoals anderen dat hebben", aldus een geëmotioneerde koningin. De koning "kan niet omschrijven" wat de bedreigingen aan het adres van zijn dochter met hem doen als vader en vindt de situatie "echt heel zwaar". De Rijksvoorlichtingsdienst doet geen uitspraken over de veiligheidssituatie van de prinses.

Meer uit Binnenland

In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

1 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

3 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

5 uur geleden
Australië noemt repatriëring passagiers uit Nederland 'complex'

EINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".

6 uur geleden
Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

7 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

10 uur geleden