Man in november opgepakt om bedreiging Amalia, niet meer verdacht
AMSTERDAM (ANP) - In november heeft de politie de 40-jarige Mohamad E. aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de bedreiging van prinses Amalia. Dat bevestigt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie na berichtgeving van het Parool. De man wordt daar inmiddels niet meer van verdacht. In oktober maakten koning Willem-Alexander en koningin Máxima bekend dat hun dochter wegens ernstige bedreigingen niet op kamers in Amsterdam kon.
Het strafrechtelijk onderzoek naar E. heeft uiteindelijk geen bevestiging of ondersteuning van de verdenking opgeleverd. E. zit sinds zijn aanhouding in 2022 wel vast op verdenking van de handel in soft- en harddrugs, handel in vuurwapens, witwassen, een aanslag met explosieven op een auto in Nuland en het bezit van vals geld.
E. zou berichten hebben verstuurd die toen hebben geleid tot de hoogste alarmfase. "Die vrouw die vioolles geeft aan die Amalia geeft info aan me mensen bro", luidt een van de berichten. Ook de namen van journalisten Peter R. de Vries, Mick van Wely en John van den Heuvel kwamen voorbij in de berichten.
Consequenties
Het OM laat in een reactie weten "niet te kunnen aangeven of de verdenkingen tegen Mohamad E. (mede) de aanleiding waren voor de zware beveiliging van kroonprinses Amalia", omdat het "over de beveiliging van wie dan ook helemaal niets kan zeggen". Het OM laat daarnaast weten verbaasd te zijn over het feit dat E. zelf contact heeft gezocht met de krant, omdat hij niet terechtstaat voor dat feit. "Het OM kan alleen maar raden naar de beweegreden voor deze kennelijke sensatiezucht."
Koningin Máxima vertelde in november dat de bedreigingen rond hun dochter "enorme consequenties" voor haar leven hebben. "De consequenties zijn heel moeilijk voor haar. Het is voor haar geen studentenleven zoals anderen dat hebben", aldus een geëmotioneerde koningin. De koning "kan niet omschrijven" wat de bedreigingen aan het adres van zijn dochter met hem doen als vader en vindt de situatie "echt heel zwaar". De Rijksvoorlichtingsdienst doet geen uitspraken over de veiligheidssituatie van de prinses.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
20 uur geleden