Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken
UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
De elektrische rolstoel werd rond 15.30 uur in brand gestoken op het plein, waar veel winkels aan liggen. Volgens de politie hebben veel mensen de man in brand zien staan. "Dat zijn natuurlijk ontzettend heftige beelden", zegt een woordvoerder van de politie. "Daarom hebben we mensen niet alleen opgeroepen om zich als getuigen te melden, maar ook slachtofferhulp te overwegen."
De man kan niet zelfstandig lopen. Het AD Utrecht schrijft dat omstanders de man hebben geholpen door het vuur te blussen en hem af te koelen met een brandblusser. Een woordvoerder van de veiligheidsregio kan dit niet bevestigen. Wel zegt hij dat de man met "zware brandwonden aan armen, rug en hoofd" de ambulance inging.
Brandblusser
Op beelden van RTV Utrecht is te zien dat de rolstoel op straat in brand staat. Het slachtoffer zit er dan niet meer in. Later is te zien dat een omstander met een brandblusser het vuur blust.
Een bedrijfsleider van een nabijgelegen supermarkt meldt aan het AD dat de man, die geen benen heeft, in de rolstoel aan het bedelen was. Volgens de bedrijfsleider kwam er een persoon aanlopen met een brandende folder, waarmee de kleding en de rolstoel van het slachtoffer in brand werden gestoken.
De gemeente Utrecht en burgemeester Sharon Dijksma willen nog niet reageren op het incident en wachten het politieonderzoek af.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Waterschappen houden hun dijken deze weken extra scherp in de gaten, omdat door de droogte scheuren of verzakkingen kunnen ontstaan. Uit een rondgang van het ANP langs waterschappen verspreid over het land blijkt dat er vooralsnog amper problemen zijn. Op sommige plekken zitten oppervlakkige scheuren, maar dijkwachten zien geen gevaarlijke situaties.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een politiemedewerker van de eenheid Den Haag is ontslagen om het schenden van het ambtsgeheim en computervredebreuk. Dit meldt de politie donderdag.
10 minuten geledenDEN DOLDER (ANP) - De weduwnaar van de 76-jarige vrouw die begin vorig jaar werd doodgestoken in Den Dolder, doet aangifte tegen de psychiatrische zorginstelling Fivoor. Namens de Familie bevestigt donderdag een bericht hierover van AD Utrechts Nieuwsblad. De vrouw werd op 2 januari, op klaarlichte dag op straat, met zeventien messteken om het leven gebracht door Mert P. (29). Hij verbleef destijds gedwongen in de psychiatrische kliniek en was die dag met toestemming buiten. Woensdag legde de rechter P. acht jaar cel en tbs met dwangverpleging op voor de fatale steekpartij.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische antidiscriminatiebureau Unia onderzoekt het concert van de Nederlandse zangeres Sophie Straat maandagavond in Gent. De zangeres vroeg alle "witte mannen" om achter in de zaal te gaan staan en zo plek te maken voor alle vrouwen, mensen van kleur en queer personen. Deze oproep deed Sophie Straat een maand geleden ook tijdens haar concert op Best Kept Secret.
1 uur geledenHILVARENBEEK (ANP) - De aap die ruim een maand geleden ontsnapte uit Beekse Bergen is terug in het safaripark. Hij werd woensdag gevonden in een vangkooi in de buurt van het Brabantse dorp Esbeek. Het park meldt donderdag dat het dier rustig bleef en dat het goed met hem gaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kwaku Summer Festival, dat een aantal weekeinden in de zomer plaatsvindt in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost, stopt na de editie van dit jaar. Dat maakt de organisatie van het festival bekend in een persbericht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal huishoudens dat moeite had met het betalen van de energierekening is vorig jaar nagenoeg gelijk gebleven. Dat stellen onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een voorlopige schatting. Ruim een half miljoen huishoudens hadden afgelopen jaar een laag inkomen in combinatie met hoge energiekosten of een slecht te verwarmen woning. Het bedrag dat deze huishoudens tekortkomen is het afgelopen jaar toegenomen.
8 uur geleden