'Man in Amsterdam per ongeluk gedood bij opname videoclip'
AMSTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die afgelopen week werd neergeschoten in Amsterdam-Zuidoost en overleed, is mogelijk per ongeluk geraakt. Dat heeft een van de verdachten verklaard, maakte het Openbaar Ministerie bekend. Het slachtoffer was in de nacht van maandag op dinsdag samen met drie vrienden bezig met de opname van een videoclip. Daarbij zou het wapen ongewild zijn afgegaan en werd de man geraakt.
De 21-jarige verdachte uit Amsterdam, die zich dinsdag met twee anderen meldde bij de politie, blijft zeker twee weken langer vastzitten. Het OM verdenkt hem van doodslag op zijn vriend en verboden wapenbezit. Een 23-jarige man en een 16-jarig meisje zijn donderdag na verhoor vrijgelaten. Hun betrokkenheid lijkt volgens justitie gering, maar ze blijven nog wel verdachte in de zaak.
De politie kreeg rond 01.00 uur een melding dat er iemand gewond was geraakt in een studentenwoning aan de Daalwijk. Het slachtoffer had een schotwond in zijn rug. Hulpverleners hebben nog geprobeerd hem te reanimeren, maar dat mocht niet meer baten.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.
4 uur geleden