Man gearresteerd in onderzoek naar moord op rapper Tupac Shakur
LAS VEGAS (ANP) - De politie van Las Vegas heeft een man gearresteerd in verband met de moord op de wereldberoemde rapper Tupac Shakur in 1996. Dat melden Amerikaanse media na eerste berichtgeving van persbureau AP.
Het gaat om een voormalige crimineel genaamd Duane Keith Davis. Hij is vrijdagochtend (lokale tijd) gearresteerd, maar de precieze verdenking is onduidelijk. Davis zou vlak bij zijn huis in Henderson, nabij Las Vegas, zonder problemen zijn opgepakt terwijl hij aan het wandelen was, meldt ABC News. Tijdens een zoektocht in zijn huis werden onder meer tijdschriftartikelen gevonden over Tupac en zijn dood.
De politie doorzocht eerder dit jaar het huis van Davis' vrouw. Davis was naar verluidt betrokken bij de bende South Side Compton Crips. Hij zou eerder al ondervraagd zijn, omdat hij mogelijk in de auto zou hebben gezeten met de vermoedelijke dader. In interviews en in een in 2019 uitgekomen memoire 'Compton Street Legend' vertelde hij dat hij in de Cadillac zou hebben gezeten van waaruit op Tupac werd geschoten.
Ster
Tupac werd op 7 september 1996 op straat in Las Vegas neergeschoten nadat hij een bokswedstrijd van Mike Tyson had bezocht. De rapper overleed een week later op 25-jarige leeftijd aan zijn verwondingen.
Tupac was een prijswinnende rapper en acteur die wereldwijd meer dan 75 miljoen platen verkocht. Hij is onder meer bekend van 'California Love' en 'Keep Ya Head Up'. In juni kreeg hij postuum een ster op de Walk of Fame in Hollywood.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
27 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
32 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
5 uur geleden