Man gearresteerd in onderzoek naar moord op rapper Tupac Shakur
LAS VEGAS (ANP) - De politie van Las Vegas heeft een man gearresteerd in verband met de moord op de wereldberoemde rapper Tupac Shakur in 1996. Dat melden Amerikaanse media na eerste berichtgeving van persbureau AP.
Het gaat om een voormalige crimineel genaamd Duane Keith Davis. Hij is vrijdagochtend (lokale tijd) gearresteerd, maar de precieze verdenking is onduidelijk. Davis zou vlak bij zijn huis in Henderson, nabij Las Vegas, zonder problemen zijn opgepakt terwijl hij aan het wandelen was, meldt ABC News. Tijdens een zoektocht in zijn huis werden onder meer tijdschriftartikelen gevonden over Tupac en zijn dood.
De politie doorzocht eerder dit jaar het huis van Davis' vrouw. Davis was naar verluidt betrokken bij de bende South Side Compton Crips. Hij zou eerder al ondervraagd zijn, omdat hij mogelijk in de auto zou hebben gezeten met de vermoedelijke dader. In interviews en in een in 2019 uitgekomen memoire 'Compton Street Legend' vertelde hij dat hij in de Cadillac zou hebben gezeten van waaruit op Tupac werd geschoten.
Ster
Tupac werd op 7 september 1996 op straat in Las Vegas neergeschoten nadat hij een bokswedstrijd van Mike Tyson had bezocht. De rapper overleed een week later op 25-jarige leeftijd aan zijn verwondingen.
Tupac was een prijswinnende rapper en acteur die wereldwijd meer dan 75 miljoen platen verkocht. Hij is onder meer bekend van 'California Love' en 'Keep Ya Head Up'. In juni kreeg hij postuum een ster op de Walk of Fame in Hollywood.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
10 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
11 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Een van de mannen die woensdag op een speedboot werd doodgeschoten door de Cubaanse kustwacht, was van plan om een opstand te ontketenen op het eiland. Dat zegt een politieke bondgenoot van de man tegen persbureau AFP.
11 uur geledenGENÈVE (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Genève zijn afgelopen. Dat meldt de bemiddelaar namens Oman, minister van Buitenlandse Zaken Badr bin Hamad al-Busaidi, op X. Volgens al-Busaidi is er "significante vooruitgang" gemaakt en worden de gesprekken komende week voortgezet in Wenen.
11 uur geleden