Man en vrouw opgepakt voor poging oplichting mondkapjes
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een man en een vrouw opgepakt die worden verdacht van poging tot oplichting van een ziekenhuis. Het stel, beiden 27 jaar oud, bood het ziekenhuis een grote partij mondkapjes aan. Ze zouden er volgens de politie "miljoenen" voor hebben gevraagd, maar het ziekenhuis heeft niet betaald.
Volgens de politie bestaat de partij mondkapjes vermoedelijk helemaal niet. Vorige week werd de politie over de zaak ingelicht door betrokken ziekenhuizen en de Financial Intelligence Unit (FIU). Een internationale bank had de FIU een ongebruikelijke financiële transactie gemeld.
Onderzoek van de landelijke recherche leidde dinsdag tot een huiszoeking in Dordrecht en de arrestatie van de twee verdachten. Bij de doorzoeking zijn "bescheiden en digitale gegevens" in beslag genomen.
De politie waarschuwt al enige tijd voor criminelen die een slaatje proberen te slaan uit de coronacrisis, onder meer met internetoplichting en babbeltrucs. Ook elders in Europa zijn criminelen op deze manier actief.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.
3 uur geledenVICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
18 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
19 uur geleden