Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man en vrouw opgepakt voor poging oplichting mondkapjes

Man en vrouw opgepakt voor poging oplichting mondkapjes

DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een man en een vrouw opgepakt die worden verdacht van poging tot oplichting van een ziekenhuis. Het stel, beiden 27 jaar oud, bood het ziekenhuis een grote partij mondkapjes aan. Ze zouden er volgens de politie "miljoenen" voor hebben gevraagd, maar het ziekenhuis heeft niet betaald.

Volgens de politie bestaat de partij mondkapjes vermoedelijk helemaal niet. Vorige week werd de politie over de zaak ingelicht door betrokken ziekenhuizen en de Financial Intelligence Unit (FIU). Een internationale bank had de FIU een ongebruikelijke financiƫle transactie gemeld.

Onderzoek van de landelijke recherche leidde dinsdag tot een huiszoeking in Dordrecht en de arrestatie van de twee verdachten. Bij de doorzoeking zijn "bescheiden en digitale gegevens" in beslag genomen.

De politie waarschuwt al enige tijd voor criminelen die een slaatje proberen te slaan uit de coronacrisis, onder meer met internetoplichting en babbeltrucs. Ook elders in Europa zijn criminelen op deze manier actief.

Meer uit Binnenland

Optredens Ye in GelreDome kunnen doorgaan, vergunning is verleend

ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.

3 uur geleden
Belaagde voorstanders azc verlaten protest Uithoorn

UITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.

3 uur geleden
Honderden mensen demonstreren tegen en voor azc Uithoorn

UITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.

5 uur geleden
Van den Brink versoepelt asielbeleid voor Afghaanse vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.

6 uur geleden
Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

8 uur geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

8 uur geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

10 uur geleden