Man en vrouw in Eindhoven opgepakt wegens beramen moord
EINDHOVEN (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft maandag in een woning in Eindhoven een 44-jarige man en 35-jarige vrouw uit die stad opgepakt. Zij worden verdacht van het beramen van een moord op een vrouw uit Eindhoven. Volgens de politie lag het motief mogelijk in de relationele sfeer.
De verdachten en het beoogde slachtoffer zijn volgens de politie bekenden van elkaar. Wat hun onderlinge relatie precies is, en waarom het beoogde doelwit uit de weg geruimd moest worden, kon of wilde een woordvoerder van de politie niet zeggen.
De politie greep in na recente informatie over de op handen zijnde moord. Volgens de politie was die informatie verontrustend. Het tweetal wordt verhoord. De politie hoopt daarmee hun motieven te achterhalen.
Het arrestatieteam werd ingezet omdat de man in het bezit zou zijn van een vuurwapen. In de woning waar man en vrouw werden aangehouden, werd ook een vuurwapen gevonden. Beide verdachten zitten vast.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."
2 minuten geledenBREDA (ANP) - In delen van Midden- en West-Brabant mag sinds donderdagochtend geen water uit beken en sloten meer gehaald worden. Door de aanhoudende droogte zijn de waterstanden fors gedaald, meldt Waterschap Brabantse Delta. Het zogeheten onttrekkingsverbod geldt voor zeven stroomgebieden.
29 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - In de gemeente Nunspeet zijn de wegen die woensdag werden afgesloten als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand, weer vrijgegeven. De brand brak uit op militair oefenterrein 't Harde, ongeveer 10 kilometer verderop, en is donderdagochtend nog niet geblust. Een woordvoerder van de gemeente zegt dat er donderdag in Nunspeet geen rook, maar wel een brandlucht hangt. "We zullen de brandgeur nog wel een paar dagen ruiken in Nunspeet."
57 minuten geledenKESSEL (ANP) - Voor het gebied rond de grote natuurbrand tussen de Limburgse plaatsen Helden en Kessel geldt een noodverordening. Het gebied is afgesloten, meldt de gemeente Peel en Maas.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer kan op het militaire oefenterrein in 't Harde alleen vanaf de paden blussen, omdat er munitie in het veld ligt. Alleen gepantserde voertuigen van Defensie mogen uit veiligheidsoverwegingen het terrein op. De munitie kan door de warme grond ontploffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio aan een verslaggever ter plaatse. De brand is nog niet onder controle.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
2 uur geledenKESSEL (ANP) - Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas roept inwoners van zijn gemeente op weg te blijven bij de Heldense Bossen. In dat gebied tussen Kessel en Helden woedt momenteel een grote natuurbrand. "Het is daar niet veilig. Geef hulpdiensten de ruimte hun werk te doen."
3 uur geleden