Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man en vrouw in Eindhoven opgepakt wegens beramen moord

Man en vrouw in Eindhoven opgepakt wegens beramen moord

EINDHOVEN (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft maandag in een woning in Eindhoven een 44-jarige man en 35-jarige vrouw uit die stad opgepakt. Zij worden verdacht van het beramen van een moord op een vrouw uit Eindhoven. Volgens de politie lag het motief mogelijk in de relationele sfeer.

De verdachten en het beoogde slachtoffer zijn volgens de politie bekenden van elkaar. Wat hun onderlinge relatie precies is, en waarom het beoogde doelwit uit de weg geruimd moest worden, kon of wilde een woordvoerder van de politie niet zeggen.

De politie greep in na recente informatie over de op handen zijnde moord. Volgens de politie was die informatie verontrustend. Het tweetal wordt verhoord. De politie hoopt daarmee hun motieven te achterhalen.

Het arrestatieteam werd ingezet omdat de man in het bezit zou zijn van een vuurwapen. In de woning waar man en vrouw werden aangehouden, werd ook een vuurwapen gevonden. Beide verdachten zitten vast.

Meer uit Binnenland

Staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat hoeft niet meer maatregelen te nemen tegen Israël vanwege de situatie in Gaza en het illegale nederzettingenbeleid. Dat oordeelt het gerechtshof Den Haag. De Palestijnse mensenrechtenorganisatie Al-Haq pleitte samen met negen andere organisaties in hoger beroep om de Staat meer te laten doen om genocide te voorkomen.

43 minuten geleden
Vlaardingse pleegvader weerspreekt mishandeling meisje

ROTTERDAM (ANP) - Johnny van den B. (38) weerspreekt dat hij zijn pleegdochter (10) zwaar heeft mishandeld. "Er wordt een verkeerd beeld van ons geschetst, zonder context. Daardoor worden we als monsters neergezet, terwijl het anders is", zei Van den B. bij aanvang van de driedaagse strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders in de rechtbank in Rotterdam.

1 uur geleden
Inspectie: partijen in strafrechtketen maken veel dezelfde fouten

DEN HAAG (ANP) - Bij incidenten in gevangenissen, tbs-klinieken, jeugdinrichtingen of bij de reclassering worden vaak dezelfde fouten gemaakt. Dat blijkt uit een analyse die de Inspectie Justitie en Veiligheid maakte van eigen onderzoek naar incidenten tussen 2012 en 2024. "Voorafgaand aan een incident gaat het vaak mis in de samenwerking, bij het in beeld krijgen en beheersen van signalen en risico's en bij het handelen van medewerkers", aldus de inspectie.

1 uur geleden
Aantal mensen in asielcentrum Ter Apel nog verder gestegen

TER APEL (ANP) - Het aantal mensen in het asielcentrum in Ter Apel is voor de derde dag achtereen fors gestegen. Afgelopen nacht sliepen er 2167 mensen, ruim boven het afgesproken maximale aantal van 2000. Er kwamen woensdag 67 mensen bij, de dag ervoor 52 en maandag 81.

1 uur geleden
Directeur Greenpeace Nederland Andy Palmen stopt na vijf jaar

AMSTERDAM (ANP) - Andy Palmen stopt na vijf jaar als directeur van Greenpeace Nederland. Hij deelde die functie met Marieke Vellekoop. Palmen zegt dat het na ruim tien jaar bij de milieuorganisatie tijd is om verder te gaan.

2 uur geleden
Corporatiewoning harder geraakt door klimaatverandering

DEN HAAG (ANP) - Sociale huurwoningen van woningcorporaties worden gemiddeld harder geraakt door de gevolgen van klimaatverandering dan de gemiddelde woning in Nederland. Dat concluderen de Dutch Green Building Council (DGBC) en Climate Adaptation Services (CAS) na een analyse van 830.000 woningen van 53 corporaties.

2 uur geleden
Laatste dag continue Gazawake bij ministerie, nu meer boycots

DEN HAAG (ANP) - De organisatie die sinds 24 juli 2025 een onafgebroken wake voor Gaza houdt bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, gaat over op boycotacties gericht op Israël. "Na vijftien weken is de conclusie dat, hoewel de wake zeker impact had binnen het ministerie, het bij de minister zelf tot slechts minimale beweging heeft geleid", stelt de Rotterdam Palestina Coalitie. Donderdag is de laatste wake.

2 uur geleden