Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die vol terras opreed in Renesse blijft in de cel

Man die vol terras opreed in Renesse blijft in de cel

MIDDELBURG (ANP) - De 51-jarige man die begin deze week tot twee keer toe met zijn auto een vol terras bij een horecagelegenheid aan de Hogezoom in het Zeeuwse Renesse is opgereden, blijft nog veertien dagen langer in de cel. Dat heeft de rechter-commissaris bepaald. Door de aanrijding raakte een vrouw gewond. De man wordt verdacht van poging tot moord of doodslag.

Aanleiding voor het voorval afgelopen dinsdag op woensdag zou een ruzie zijn geweest met het personeel van de horecagelegenheid. Niet veel later stapte de man uit Hellevoetsluis in de auto en reed hij het terras op. Bij de arrestatie van de man hebben agenten een stroomstootwapen en pepperspray ingezet.

Burgemeester Jack van der Hoek van de gemeente Schouwen-Duiveland, waartoe Renesse behoort, sprak na het incident van een bizar voorval. Volgens hem gaat het om een incident "dat in principe overal had kunnen plaatsvinden. Helaas voor ons dit keer in Renesse".

Meer uit Binnenland

Toezichthouder: misstanden bij scheidingsadvocaten

DEN HAAG (ANP) - Negen scheidingsadvocaten "met grote impact" voldoen niet aan de standaarden die gelden in de advocatuur. Dat meldt een woordvoerder van de Landelijke Organisatie Toezicht Advocatuur na berichtgeving hierover in Trouw.

6 minuten geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

35 minuten geleden
ChipSoft: onderzoek naar ransomware-aanval in volle gang

AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek naar "de oorzaak en reikwijdte" van de ransomware-aanval bij softwareleverancier ChipSoft is "in volle gang". Dat meldt een woordvoerder van het bedrijf. Het staat daarbij in nauw contact met zorgorganisaties die gebruikmaken van de software.

59 minuten geleden
Drones bij woning prinses Beatrix en bij kluis Nederlandsche Bank

DEN HAAG (ANP) - Beveiligers van de woning van prinses Beatrix, kasteel Drakensteyn in het Utrechtse dorp Lage Vuursche, hebben afgelopen november drones bij het terrein gezien. De Koninklijke Marechaussee zag ook onbemande toestellen bij een goudkluis van De Nederlandsche Bank in Huis ter Heide, enkele kilometers verderop. Een woordvoerder van de marechaussee bevestigt dat na berichtgeving van het AD.

1 uur geleden
Advocaat zaak-Weski: dossier is vergaring van aannames

ROTTERDAM (ANP) - Het dossier in de strafzaak tegen voormalig advocaat Inez Weski bevat geen enkel belastend bericht dat de aanklacht tegen haar kan ondersteunen. Het Openbaar Ministerie baseert zich op "een vergaring van aannames", die niet getoetst of geobjectiveerd zijn.

1 uur geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

1 uur geleden
NU'91: zorgmedewerkers werken minder door hoge brandstofprijzen

NIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.

2 uur geleden