Man die tegen hek Merkel reed vrijgelaten
BERLIJN (ANP) - De man die woensdag met een auto tegen het hek reed van het kantoor van de Duitse bondskanselier Angela Merkel, is door de politie na verhoor vrijgelaten. Duitse media meldden dat justitie in Duitsland geen reden ziet om de man vast te houden of onder te brengen in een psychiatrische instelling.
De 54-jarige Duitser reed tegen een hek van het Bundeskanzleramt aan de Platz der Republik nabij het Duitse parlement. Zijn motief is nog niet duidelijk. Een bureau voor staatsveiligheid doet het onderzoek, wat wijst op een mogelijk politieke beweegreden.
De auto was beschilderd met slogans. Op foto's op internet is te zien dat aan een kant "Stop de globaliseringspolitiek" stond. Op het andere portier was de tekst "Jullie verdomde kinderen en oude mensen moordenaars" te lezen.
In 2014 reed de man in dezelfde auto ook al tegen het hek. Toen stond er een tekst over de klimaatverandering op de auto en een liefdesverklaring aan een vrouw.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De VS hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat. "Dit hele gerucht over 2027 klopt niet."
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."
1 uur geledenSOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Oostenrijkse parlement heeft ingestemd met een gedeeltelijk hoofddoekverbod op scholen. Meisjes tot 14 jaar mogen hun hoofd niet meer bedekken volgens "islamitische tradities", bijvoorbeeld met een hoofddoek of boerka.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd over het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met daarin ook "welke territoriale concessies Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
7 uur geleden