Man die in Berlijn op menigte inreed heeft psychische problemen
BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De man die woensdag inreed op een menigte in Berlijn deed dat met opzet. Volgens burgemeester Franziska Giffey kampt hij met "ernstige psychische problemen". Een lerares kwam om het leven en nog zes mensen verkeren in levensgevaar. Een rechter heeft bepaald dat de 29-jarige man in een psychiatrische kliniek verder onderzocht moet worden.
Een politiewoordvoerder zegt dat er 29 mensen gewond raakten, een groot deel van hen is kinderen. Verscheidene gewonden verkeren nog in shock na de aanval.
De Armeens-Duitse verdachte heeft meerdere warrige verklaringen afgelegd, die nog moeten worden ontcijferd, aldus Giffey tegen de publieke omroep RBB. De politie onderzoekt nog of de posters die in de auto werden gevonden met leuzen over Turkije erop iets te maken hebben met het motief van de man.
Zwarte dag
De schoolklas waar de man op inreed, bezocht Berlijn vanuit een kleine stad in de deelstaat Hessen, in het midden van Duitsland. De man reed met de auto de stoep op en na de lerares en leerlingen te hebben geraakt, ging hij de weg weer op, waarna het voertuig op een gebouw botste.
Giffey spreekt van een "zwarte dag in de geschiedenis van Berlijn".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
13 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
13 uur geleden