Man die gezin doodreed op A59 in beroep tegen straf
DEN HAAG (ANP) - Thomas de G. (34), die afgelopen december veroordeeld is tot tien jaar cel en tbs voor het doodrijden van een gezin uit Raamsdonksveer op de A59 bij Sprang-Capelle, gaat in hoger beroep tegen zijn straf. Dat bevestigt zijn advocaat na berichtgeving door Omroep Brabant.
De verdachte uit Zevenbergschen Hoek en zijn advocaat Pieter van de Kerkhof zijn het niet eens met de hoogte van de straf. De raadsman vindt dat doodslag niet bewezen is, zoals de rechtbank had geoordeeld. "En als je op een lagere verdenking uitkomt dan hoort daar ook een andere straf bij", aldus Van de Kerkhof. Volgens de advocaat zou uit het bewijs niet blijken dat De G. met zijn rijstijl de kans op een dodelijk ongeval zou hebben aanvaard.
De G. werd op 19 december door de rechtbank veroordeeld omdat hij op 10 maart onder invloed een ongeval veroorzaakte op de A59 bij het Brabantse Sprang-Capelle. Daarbij kwamen een vader en moeder van 46 jaar, een meisje van 10 en een 13-jarige jongen om het leven.
De verdachte klapte achterop de auto van het gezin toen zij een vrachtwagen in wilden halen. De auto van de slachtoffers vloog daarop in brand. De G. was bij een vriend op bezoek geweest en had daar negen à tien bier gedronken. Zijn rit had hij gefilmd met zijn telefoon. Hij bereikte daarbij een snelheid van 250 kilometer per uur.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebrekkige algoritme dat de reclassering gebruikte bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden, schaadt het vertrouwen in het strafrechtelijke systeem. Dat zegt Slachtofferhulp Nederland. Volgens een woordvoerster is dat vertrouwen juist cruciaal voor het herstel van slachtoffers.
16 uur geleden