Man die gezin doodreed op A59 in beroep tegen straf
DEN HAAG (ANP) - Thomas de G. (34), die afgelopen december veroordeeld is tot tien jaar cel en tbs voor het doodrijden van een gezin uit Raamsdonksveer op de A59 bij Sprang-Capelle, gaat in hoger beroep tegen zijn straf. Dat bevestigt zijn advocaat na berichtgeving door Omroep Brabant.
De verdachte uit Zevenbergschen Hoek en zijn advocaat Pieter van de Kerkhof zijn het niet eens met de hoogte van de straf. De raadsman vindt dat doodslag niet bewezen is, zoals de rechtbank had geoordeeld. "En als je op een lagere verdenking uitkomt dan hoort daar ook een andere straf bij", aldus Van de Kerkhof. Volgens de advocaat zou uit het bewijs niet blijken dat De G. met zijn rijstijl de kans op een dodelijk ongeval zou hebben aanvaard.
De G. werd op 19 december door de rechtbank veroordeeld omdat hij op 10 maart onder invloed een ongeval veroorzaakte op de A59 bij het Brabantse Sprang-Capelle. Daarbij kwamen een vader en moeder van 46 jaar, een meisje van 10 en een 13-jarige jongen om het leven.
De verdachte klapte achterop de auto van het gezin toen zij een vrachtwagen in wilden halen. De auto van de slachtoffers vloog daarop in brand. De G. was bij een vriend op bezoek geweest en had daar negen à tien bier gedronken. Zijn rit had hij gefilmd met zijn telefoon. Hij bereikte daarbij een snelheid van 250 kilometer per uur.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
7 uur geleden