Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die ex voor metro duwde 'weet het niet meer precies'

Man die ex voor metro duwde 'weet het niet meer precies'

DORDRECHT (ANP) - De 30-jarige man die in oktober onder de ogen van hun 3-jarige kind zijn ex op het spoor van metrostation Coolhaven in Rotterdam zou hebben geduwd, zegt dat hij "niet meer precies weet wat er is gebeurd". De vrouw (29) werd gered door enkele omstanders die op de rails sprongen, terwijl een metro in aantocht was.

Hoewel camerabeelden volgens het Openbaar Ministerie tonen dat Javid A. een "aanloop" nam en zijn voormalige geliefde een duw gaf, heeft A. dit naar eigen zeggen "nooit gewild". Zijn advocaat zei dinsdag na afloop van een voorbereidende zitting in de rechtbank dat haar cliënt schrok bij het zien van de opnames, waarop hij zichzelf herkende.

Aanvankelijk beweerde A. op het politiebureau dat hij zijn ex "in zijn armen wilde nemen", maar dat zij gilde en hij schrok. Later trok hij die eerste verklaring in. "Hij was op dat moment zelf natuurlijk ook in shock. Hij weet niet precies meer wat er is gebeurd. Zijn hersens zijn op dat moment geblokkeerd", lichtte de raadsvrouw toe.

Lachen

Dat A. "stond te lachen toen de vrouw op het spoor lag", staat volgens de advocaat evenmin vast. "Er is maar één getuige die dat zei en wat is lachen? Dat kan ook een reactie uit zenuwen zijn."

De verdachte kwam op 25 oktober vanuit Frankrijk naar Nederland om zijn kind te zien. Hoewel A. in Frankrijk eerder werd veroordeeld voor mishandeling van dezelfde vrouw en hun verstandhouding problematisch was, gaf zij volgens de advocaat toestemming om langs te komen. Dat zou die dag zonder problemen zijn verlopen. Toen de vrouw met kind naar het metrostation liep om naar de binnenstad te gaan, zou A. achter hen aan zijn gekomen. Daarna vond op Coolhaven het incident plaats.

Zoveel vragen

De vrouw liep blauwe plekken op, maar vanwege de aanstormende metro verdenkt het OM de verdachte van poging doodslag en zware mishandeling. Het slachtoffer werd volgens de aanklager gered door getuigen. Onder hen een man met een gebroken been, die zijn krukken weggooiden en op het spoor sprong.

Op 14 april wordt het inhoudelijke strafproces gehouden. Het OM heeft deskundigen onderzoek laten doen naar Javid A. die zowel in Nederland als Frankrijk ongewenst vreemdeling is. "Zijn heftige gedrag richting zijn ex roept zoveel vragen op dat er is geprobeerd meer over hem te weten te komen", zei de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

10 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

11 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

11 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

12 uur geleden