Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die ex voor metro duwde 'weet het niet meer precies'

Man die ex voor metro duwde 'weet het niet meer precies'

DORDRECHT (ANP) - De 30-jarige man die in oktober onder de ogen van hun 3-jarige kind zijn ex op het spoor van metrostation Coolhaven in Rotterdam zou hebben geduwd, zegt dat hij "niet meer precies weet wat er is gebeurd". De vrouw (29) werd gered door enkele omstanders die op de rails sprongen, terwijl een metro in aantocht was.

Hoewel camerabeelden volgens het Openbaar Ministerie tonen dat Javid A. een "aanloop" nam en zijn voormalige geliefde een duw gaf, heeft A. dit naar eigen zeggen "nooit gewild". Zijn advocaat zei dinsdag na afloop van een voorbereidende zitting in de rechtbank dat haar cliënt schrok bij het zien van de opnames, waarop hij zichzelf herkende.

Aanvankelijk beweerde A. op het politiebureau dat hij zijn ex "in zijn armen wilde nemen", maar dat zij gilde en hij schrok. Later trok hij die eerste verklaring in. "Hij was op dat moment zelf natuurlijk ook in shock. Hij weet niet precies meer wat er is gebeurd. Zijn hersens zijn op dat moment geblokkeerd", lichtte de raadsvrouw toe.

Lachen

Dat A. "stond te lachen toen de vrouw op het spoor lag", staat volgens de advocaat evenmin vast. "Er is maar één getuige die dat zei en wat is lachen? Dat kan ook een reactie uit zenuwen zijn."

De verdachte kwam op 25 oktober vanuit Frankrijk naar Nederland om zijn kind te zien. Hoewel A. in Frankrijk eerder werd veroordeeld voor mishandeling van dezelfde vrouw en hun verstandhouding problematisch was, gaf zij volgens de advocaat toestemming om langs te komen. Dat zou die dag zonder problemen zijn verlopen. Toen de vrouw met kind naar het metrostation liep om naar de binnenstad te gaan, zou A. achter hen aan zijn gekomen. Daarna vond op Coolhaven het incident plaats.

Zoveel vragen

De vrouw liep blauwe plekken op, maar vanwege de aanstormende metro verdenkt het OM de verdachte van poging doodslag en zware mishandeling. Het slachtoffer werd volgens de aanklager gered door getuigen. Onder hen een man met een gebroken been, die zijn krukken weggooiden en op het spoor sprong.

Op 14 april wordt het inhoudelijke strafproces gehouden. Het OM heeft deskundigen onderzoek laten doen naar Javid A. die zowel in Nederland als Frankrijk ongewenst vreemdeling is. "Zijn heftige gedrag richting zijn ex roept zoveel vragen op dat er is geprobeerd meer over hem te weten te komen", zei de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

2 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

7 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

7 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

7 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

7 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

8 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

8 uur geleden