Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die ex voor metro duwde 'weet het niet meer precies'

Man die ex voor metro duwde 'weet het niet meer precies'

DORDRECHT (ANP) - De 30-jarige man die in oktober onder de ogen van hun 3-jarige kind zijn ex op het spoor van metrostation Coolhaven in Rotterdam zou hebben geduwd, zegt dat hij "niet meer precies weet wat er is gebeurd". De vrouw (29) werd gered door enkele omstanders die op de rails sprongen, terwijl een metro in aantocht was.

Hoewel camerabeelden volgens het Openbaar Ministerie tonen dat Javid A. een "aanloop" nam en zijn voormalige geliefde een duw gaf, heeft A. dit naar eigen zeggen "nooit gewild". Zijn advocaat zei dinsdag na afloop van een voorbereidende zitting in de rechtbank dat haar cliënt schrok bij het zien van de opnames, waarop hij zichzelf herkende.

Aanvankelijk beweerde A. op het politiebureau dat hij zijn ex "in zijn armen wilde nemen", maar dat zij gilde en hij schrok. Later trok hij die eerste verklaring in. "Hij was op dat moment zelf natuurlijk ook in shock. Hij weet niet precies meer wat er is gebeurd. Zijn hersens zijn op dat moment geblokkeerd", lichtte de raadsvrouw toe.

Lachen

Dat A. "stond te lachen toen de vrouw op het spoor lag", staat volgens de advocaat evenmin vast. "Er is maar één getuige die dat zei en wat is lachen? Dat kan ook een reactie uit zenuwen zijn."

De verdachte kwam op 25 oktober vanuit Frankrijk naar Nederland om zijn kind te zien. Hoewel A. in Frankrijk eerder werd veroordeeld voor mishandeling van dezelfde vrouw en hun verstandhouding problematisch was, gaf zij volgens de advocaat toestemming om langs te komen. Dat zou die dag zonder problemen zijn verlopen. Toen de vrouw met kind naar het metrostation liep om naar de binnenstad te gaan, zou A. achter hen aan zijn gekomen. Daarna vond op Coolhaven het incident plaats.

Zoveel vragen

De vrouw liep blauwe plekken op, maar vanwege de aanstormende metro verdenkt het OM de verdachte van poging doodslag en zware mishandeling. Het slachtoffer werd volgens de aanklager gered door getuigen. Onder hen een man met een gebroken been, die zijn krukken weggooiden en op het spoor sprong.

Op 14 april wordt het inhoudelijke strafproces gehouden. Het OM heeft deskundigen onderzoek laten doen naar Javid A. die zowel in Nederland als Frankrijk ongewenst vreemdeling is. "Zijn heftige gedrag richting zijn ex roept zoveel vragen op dat er is geprobeerd meer over hem te weten te komen", zei de officier van justitie.

Meer uit Binnenland

Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

46 minuten geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, ook medische gegevens gestolen van patiënten. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

1 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

5 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

5 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

6 uur geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

7 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

7 uur geleden