Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die echtgenote doodde heeft definitief geen recht op erfenis

Man die echtgenote doodde heeft definitief geen recht op erfenis

DEN HAAG (ANP) - Een man die bijna tien jaar geleden in een psychose zijn vrouw doodde, heeft definitief geen recht op haar erfenis. Dat volgt uit een beslissing van de Hoge Raad. Volgens de wet kan de man aanspraak maken op de nalatenschap, maar de hoogste rechter ziet omstandigheden waarom hij daarop toch geen recht heeft.

De rechtbank oordeelde dat de man ontoerekeningsvatbaar was toen hij in 2015 zijn vrouw doodde, en daarmee niet strafbaar. Hij kreeg daarom geen celstraf maar een tbs-maatregel. Vervolgens maakte de man aanspraak op de erfenis van zijn vrouw en raakte verwikkeld in een juridische strijd met de broer van het slachtoffer, die daartegen is.

Een rechtbank vond dat hij mocht erven omdat hij niet veroordeeld was, maar ontoerekeningsvatbaar was verklaard. Het gerechtshof oordeelde in hoger beroep echter anders en ontzegde de man het recht op de erfenis.

Gruwelijke wijze

De man stapte daarop naar de Hoge Raad. Die bevestigt nu het oordeel van het hof. Volgens de Hoge Raad heeft de man zijn vrouw op "gruwelijke wijze" om het leven gebracht. "Hij heeft zich jarenlang op agressieve, grensoverschrijdende en angstwekkende wijze gedragen tegen de vrouw, de broer en andere familie van de vrouw. Hij heeft haar geïsoleerd van haar familie en vrienden."

Daarnaast heeft hij zich "op zeer agressieve wijze bemoeid met de afwikkeling van de nalatenschap", schrijft de Hoge Raad. En daarbij waren de man en vrouw maar twee jaar getrouwd. "Onder meer deze omstandigheden maken het volgens de Hoge Raad onaanvaardbaar dat hij aanspraak zou hebben op de nalatenschap van de vrouw", luidt het eindoordeel.

Meer uit Binnenland

Nieuwe Tweede Kamer voorstander van ingrijpender stikstofbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het stikstofbeleid kan door de nieuwe Tweede Kamer een stuk ingrijpender worden. D66, VVD, GroenLinks-PvdA, CDA, ChristenUnie en Volt zijn voorstander van forse maatregelen om stikstof te verminderen. Deze partijen waren de afgelopen twee jaar ook in meer of mindere mate kritisch op de lijn van BBB-minister Femke Wiersma. In de nieuwe samenstelling hebben deze partijen negentig zetels in het parlement, volgens de laatste prognose.

12 uur geleden
COC Nederland: er is hoop, maar nog geen zekerheid

DEN HAAG (ANP) - COC Nederland is voorzichtig hoopvol over de voorlopige verkiezingsuitslag. De kans dat er met Rob Jetten (D66) voor het eerst een openlijk homoseksuele premier komt, wordt hoopgevend genoemd, maar tegelijkertijd is er wat de komende coalitie betreft geen zekerheid.

15 uur geleden
Plasman vindt X-bericht van rechter in zaak-Borsato 'dom'

UTRECHT (ANP) - Het is "gewoon dom" van een van de rechters in de zaak tegen Marco Borsato dat ze een bericht heeft geschreven op X. Dit zegt Peter Plasman, die in de zaak de vrouw bijstaat die aangifte van ontucht tegen de zanger heeft gedaan.

16 uur geleden
Knoops: vrijspraak Marco Borsato is enige juiste uitkomst

UTRECHT (ANP) - "Vrijspraak is de enige juiste uitkomst van deze zaak." Dat zei advocaat Geert-Jan Knoops aan het einde van zijn betoog in de ontuchtzaak rond zijn cliënt Marco Borsato.

16 uur geleden
Rotterdam komt met definitief ontwerp renovatie museum Boijmans

ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse college van burgemeester en wethouders heeft het definitieve ontwerp gepresenteerd voor de verbouwing van Boijmans Van Beuningen. Het museum is al sinds 2019 dicht voor een grote renovatie.

16 uur geleden
Vijf gewonden door botsing trein en vrachtwagen in Meteren

METEREN (ANP) - Door het treinongeval in Meteren donderdagochtend zijn vijf mensen lichtgewond geraakt. Het gaat om passagiers en de chauffeur van de vrachtwagen die op de overweg aan de Bredestraat is aangereden, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Of ze ook naar het ziekenhuis moeten, is niet bekend.

17 uur geleden
Politie weet identiteit 2e verdachte Malieveld na tonen beelden

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag is achter de identiteit gekomen van een tweede verdachte van de rellen op en rond het Malieveld in september van wie beelden online zijn gezet. Of diegene zichzelf heeft gemeld of is aangehouden, is niet bekend.

17 uur geleden