Man die echtgenote doodde heeft definitief geen recht op erfenis
DEN HAAG (ANP) - Een man die bijna tien jaar geleden in een psychose zijn vrouw doodde, heeft definitief geen recht op haar erfenis. Dat volgt uit een beslissing van de Hoge Raad. Volgens de wet kan de man aanspraak maken op de nalatenschap, maar de hoogste rechter ziet omstandigheden waarom hij daarop toch geen recht heeft.
De rechtbank oordeelde dat de man ontoerekeningsvatbaar was toen hij in 2015 zijn vrouw doodde, en daarmee niet strafbaar. Hij kreeg daarom geen celstraf maar een tbs-maatregel. Vervolgens maakte de man aanspraak op de erfenis van zijn vrouw en raakte verwikkeld in een juridische strijd met de broer van het slachtoffer, die daartegen is.
Een rechtbank vond dat hij mocht erven omdat hij niet veroordeeld was, maar ontoerekeningsvatbaar was verklaard. Het gerechtshof oordeelde in hoger beroep echter anders en ontzegde de man het recht op de erfenis.
Gruwelijke wijze
De man stapte daarop naar de Hoge Raad. Die bevestigt nu het oordeel van het hof. Volgens de Hoge Raad heeft de man zijn vrouw op "gruwelijke wijze" om het leven gebracht. "Hij heeft zich jarenlang op agressieve, grensoverschrijdende en angstwekkende wijze gedragen tegen de vrouw, de broer en andere familie van de vrouw. Hij heeft haar geïsoleerd van haar familie en vrienden."
Daarnaast heeft hij zich "op zeer agressieve wijze bemoeid met de afwikkeling van de nalatenschap", schrijft de Hoge Raad. En daarbij waren de man en vrouw maar twee jaar getrouwd. "Onder meer deze omstandigheden maken het volgens de Hoge Raad onaanvaardbaar dat hij aanspraak zou hebben op de nalatenschap van de vrouw", luidt het eindoordeel.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
9 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.
12 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
18 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
18 uur geleden