Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

DEN HAAG (ANP) - De man die dinsdag nog voor de toespraak van de Franse president Emmanuel Macron werd aangehouden in Den Haag is dezelfde avond vrijgelaten met een proces-verbaal. Het gaat om een 30-jarige Amsterdammer. Dat laat de politie woensdag weten.

Hij werd aangehouden voor "mogelijke wanordelijkheden en het overtreden van de APV door het gebruik van alcohol". Beveiligers van Amare, de concertzaal waar de toespraak plaatsvond, zetten hem het gebouw uit en de politie nam hem vervolgens mee naar het bureau.

Tijdens de toespraak werden drie betogers het gebouw uitgezet nadat zij hun ongenoegen richting Macron uitten via spandoeken. Zij werden niet aangehouden. Een van hen protesteerde woensdag weer bij het bezoek van de Franse president in het Amsterdam Science Park. Voor de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA) had de vrouw een banner uitgerold met daarop de tekst "President van geweld en hypocrisie". Diezelfde banner is dinsdag ook in Den Haag gebruikt toen Macron daar een lezing gaf.

Omstreden pensioenwet

De socialistische jongerenorganisatie ROOD meldt dat de betoger met de banner bij een coalitie van verschillende activistische organisaties hoort, de Amsterdamse Autonome Coalitie. Bij die coalitie zijn onder andere University Rebellion UvA, Activistenpartij UvA en ROOD aangesloten. Een aantal leden van die coalitie demonstreerde woensdag voor de faculteit van de UvA tegen de komst van de Franse president uit solidariteit met de Fransen, meldt een woordvoerder van ROOD.

"Als leden van ROOD vonden wij dat we solidair moesten zijn met de arbeiders in Frankrijk. We vinden het schandalig dat Macron door middel van ondemocratische middelen het parlement omzeilt om de pensioenwet door te drukken." Rood verwijst daarmee naar de aanhoudende demonstraties in Frankrijk, in reactie op de omstreden pensioenwet.

Woensdag zijn een man en een vrouw aangehouden wegens verstoring van de openbare orde tijdens het bezoek van Macron aan de UvA op het Amsterdam Science Park. Volgens ROOD hoort het tweetal niet bij een van de aangesloten organisaties.

Meer uit Binnenland

Consumentenbond: potgrond met turf schaadt natuur en klimaat

DEN HAAG (ANP) - Wie dit voorjaar wil tuinieren zonder de natuur te schaden, kan potgrond met turf maar beter laten staan, zegt de Consumentenbond. De organisatie waarschuwt dat de term 'bio' op zakken potgrond in tuincentra en bouwmarkten helemaal niets zegt over het grootste milieuprobleem.

7 minuten geleden
Provincie Utrecht beboet busvervoerders om ov-problemen

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht legt boetes op aan vervoerders Transdev en Keolis voor de voortdurende problemen in het busvervoer. Transdev krijgt een boete van zeker 1,5 miljoen euro opgelegd voor de te hoge uitval van ritten en het niet tijdig leveren van voldoende bussen. Voor Keolis worden de boetebedragen nog verder uitgewerkt, meldt het provinciebestuur in antwoord op Statenvragen waar RTV Utrecht over berichtte.

35 minuten geleden
Kappers krijgen hulpmiddelen om geweld in relaties te herkennen

DEN HAAG (ANP) - Kappers krijgen handvatten van de overheid om signalen van onveilige relaties beter te herkennen. Mariëtte Hamer, de regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld, stelt dat kappers een belangrijke rol kunnen spelen in "het doorbreken van het zwijgen".

2 uur geleden
Halsema trouwt stellen van gelijk geslacht bij 25-jarig jubileum

AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.

6 uur geleden
Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

12 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

13 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

15 uur geleden