Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij
DEN HAAG (ANP) - De man die dinsdag nog voor de toespraak van de Franse president Emmanuel Macron werd aangehouden in Den Haag is dezelfde avond vrijgelaten met een proces-verbaal. Het gaat om een 30-jarige Amsterdammer. Dat laat de politie woensdag weten.
Hij werd aangehouden voor "mogelijke wanordelijkheden en het overtreden van de APV door het gebruik van alcohol". Beveiligers van Amare, de concertzaal waar de toespraak plaatsvond, zetten hem het gebouw uit en de politie nam hem vervolgens mee naar het bureau.
Tijdens de toespraak werden drie betogers het gebouw uitgezet nadat zij hun ongenoegen richting Macron uitten via spandoeken. Zij werden niet aangehouden. Een van hen protesteerde woensdag weer bij het bezoek van de Franse president in het Amsterdam Science Park. Voor de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA) had de vrouw een banner uitgerold met daarop de tekst "President van geweld en hypocrisie". Diezelfde banner is dinsdag ook in Den Haag gebruikt toen Macron daar een lezing gaf.
Omstreden pensioenwet
De socialistische jongerenorganisatie ROOD meldt dat de betoger met de banner bij een coalitie van verschillende activistische organisaties hoort, de Amsterdamse Autonome Coalitie. Bij die coalitie zijn onder andere University Rebellion UvA, Activistenpartij UvA en ROOD aangesloten. Een aantal leden van die coalitie demonstreerde woensdag voor de faculteit van de UvA tegen de komst van de Franse president uit solidariteit met de Fransen, meldt een woordvoerder van ROOD.
"Als leden van ROOD vonden wij dat we solidair moesten zijn met de arbeiders in Frankrijk. We vinden het schandalig dat Macron door middel van ondemocratische middelen het parlement omzeilt om de pensioenwet door te drukken." Rood verwijst daarmee naar de aanhoudende demonstraties in Frankrijk, in reactie op de omstreden pensioenwet.
Woensdag zijn een man en een vrouw aangehouden wegens verstoring van de openbare orde tijdens het bezoek van Macron aan de UvA op het Amsterdam Science Park. Volgens ROOD hoort het tweetal niet bij een van de aangesloten organisaties.
Meer uit Binnenland
ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
1 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
7 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
8 uur geleden