Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

DEN HAAG (ANP) - De man die dinsdag nog voor de toespraak van de Franse president Emmanuel Macron werd aangehouden in Den Haag is dezelfde avond vrijgelaten met een proces-verbaal. Het gaat om een 30-jarige Amsterdammer. Dat laat de politie woensdag weten.

Hij werd aangehouden voor "mogelijke wanordelijkheden en het overtreden van de APV door het gebruik van alcohol". Beveiligers van Amare, de concertzaal waar de toespraak plaatsvond, zetten hem het gebouw uit en de politie nam hem vervolgens mee naar het bureau.

Tijdens de toespraak werden drie betogers het gebouw uitgezet nadat zij hun ongenoegen richting Macron uitten via spandoeken. Zij werden niet aangehouden. Een van hen protesteerde woensdag weer bij het bezoek van de Franse president in het Amsterdam Science Park. Voor de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA) had de vrouw een banner uitgerold met daarop de tekst "President van geweld en hypocrisie". Diezelfde banner is dinsdag ook in Den Haag gebruikt toen Macron daar een lezing gaf.

Omstreden pensioenwet

De socialistische jongerenorganisatie ROOD meldt dat de betoger met de banner bij een coalitie van verschillende activistische organisaties hoort, de Amsterdamse Autonome Coalitie. Bij die coalitie zijn onder andere University Rebellion UvA, Activistenpartij UvA en ROOD aangesloten. Een aantal leden van die coalitie demonstreerde woensdag voor de faculteit van de UvA tegen de komst van de Franse president uit solidariteit met de Fransen, meldt een woordvoerder van ROOD.

"Als leden van ROOD vonden wij dat we solidair moesten zijn met de arbeiders in Frankrijk. We vinden het schandalig dat Macron door middel van ondemocratische middelen het parlement omzeilt om de pensioenwet door te drukken." Rood verwijst daarmee naar de aanhoudende demonstraties in Frankrijk, in reactie op de omstreden pensioenwet.

Woensdag zijn een man en een vrouw aangehouden wegens verstoring van de openbare orde tijdens het bezoek van Macron aan de UvA op het Amsterdam Science Park. Volgens ROOD hoort het tweetal niet bij een van de aangesloten organisaties.

Meer uit Binnenland

Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

3 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

7 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

7 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

7 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

10 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

11 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

11 uur geleden