Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

DEN HAAG (ANP) - De man die dinsdag nog voor de toespraak van de Franse president Emmanuel Macron werd aangehouden in Den Haag is dezelfde avond vrijgelaten met een proces-verbaal. Het gaat om een 30-jarige Amsterdammer. Dat laat de politie woensdag weten.

Hij werd aangehouden voor "mogelijke wanordelijkheden en het overtreden van de APV door het gebruik van alcohol". Beveiligers van Amare, de concertzaal waar de toespraak plaatsvond, zetten hem het gebouw uit en de politie nam hem vervolgens mee naar het bureau.

Tijdens de toespraak werden drie betogers het gebouw uitgezet nadat zij hun ongenoegen richting Macron uitten via spandoeken. Zij werden niet aangehouden. Een van hen protesteerde woensdag weer bij het bezoek van de Franse president in het Amsterdam Science Park. Voor de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA) had de vrouw een banner uitgerold met daarop de tekst "President van geweld en hypocrisie". Diezelfde banner is dinsdag ook in Den Haag gebruikt toen Macron daar een lezing gaf.

Omstreden pensioenwet

De socialistische jongerenorganisatie ROOD meldt dat de betoger met de banner bij een coalitie van verschillende activistische organisaties hoort, de Amsterdamse Autonome Coalitie. Bij die coalitie zijn onder andere University Rebellion UvA, Activistenpartij UvA en ROOD aangesloten. Een aantal leden van die coalitie demonstreerde woensdag voor de faculteit van de UvA tegen de komst van de Franse president uit solidariteit met de Fransen, meldt een woordvoerder van ROOD.

"Als leden van ROOD vonden wij dat we solidair moesten zijn met de arbeiders in Frankrijk. We vinden het schandalig dat Macron door middel van ondemocratische middelen het parlement omzeilt om de pensioenwet door te drukken." Rood verwijst daarmee naar de aanhoudende demonstraties in Frankrijk, in reactie op de omstreden pensioenwet.

Woensdag zijn een man en een vrouw aangehouden wegens verstoring van de openbare orde tijdens het bezoek van Macron aan de UvA op het Amsterdam Science Park. Volgens ROOD hoort het tweetal niet bij een van de aangesloten organisaties.

Meer uit Binnenland

Weinig woningen gesplitst, ook al zijn gemeenten er positief over

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn overwegend positief over het splitsen van woningen. Toch verlenen ze daar jaarlijks naar schatting hooguit enkele duizenden vergunningen voor. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van het ANP die bijna driehonderd gemeenten hebben gegeven.

18 minuten geleden
Geen treinen van en naar Groningen en Leeuwarden wegens gladheid

UTRECHT (ANP) - Tot zeker 11.00 uur rijden er geen treinen in Groningen, Friesland en Drenthe vanwege de gladheid, meldt ProRail. De spoorbeheerder zegt te hebben besloten het treinverkeer ten noorden van Zwolle voorlopig niet op te starten. In de drie genoemde provincies geldt code rood. Door ijzel kan daar sprake zijn van "verraderlijke gladheid", meldde het KNMI eerder.

1 uur geleden
Code rood in Noord-Nederland wegens gladheid door ijzel

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code rood afgegeven voor de provincies Groningen, Friesland en Drenthe vanwege ijzel die op grote schaal voor verraderlijke gladheid zorgt. De weerswaarschuwing geldt tot woensdagochtend 10.00 uur. Door gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen is er grote kans op ongelukken. Het KNMI adviseert niet de weg op te gaan.

1 uur geleden
Code oranje uitgebreid, kans op verraderlijke gladheid

DEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland, Overijssel en Noord-Holland. "Vannacht en woensdagochtend komt er in het noorden en noordoosten door ijzel op zeer uitgebreide schaal verraderlijke gladheid voor." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen. Het KNMI adviseert alleen de weg op te gaan als dat echt nodig is.

3 uur geleden
Bijna 135.000 mensen kregen vorig jaar diagnose kanker

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar kregen bijna 135.000 nieuwe patiënten de diagnose kanker. Dat is bijna evenveel als het jaar daarvoor. Volgens het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) werd de ziekte vastgesteld bij zo'n 72.100 mannen en 62.700 vrouwen.

3 uur geleden
Jetten wil deze week kabinetsposten onder partijen verdelen

DEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten (D66) wil deze week met de VVD en het CDA afspreken hoe de verdeling van de ministersposten eruit gaat zien. Hierover heeft hij al wel "flink van gedachten gewisseld" met de andere partijen, maar definitieve keuzes zijn nog niet gemaakt.

7 uur geleden
Meer dan 130 Oekraïense militairen voor behandeling in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.

8 uur geleden