Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

Man die dinsdag werd aangehouden bij toespraak Macron weer vrij

DEN HAAG (ANP) - De man die dinsdag nog voor de toespraak van de Franse president Emmanuel Macron werd aangehouden in Den Haag is dezelfde avond vrijgelaten met een proces-verbaal. Het gaat om een 30-jarige Amsterdammer. Dat laat de politie woensdag weten.

Hij werd aangehouden voor "mogelijke wanordelijkheden en het overtreden van de APV door het gebruik van alcohol". Beveiligers van Amare, de concertzaal waar de toespraak plaatsvond, zetten hem het gebouw uit en de politie nam hem vervolgens mee naar het bureau.

Tijdens de toespraak werden drie betogers het gebouw uitgezet nadat zij hun ongenoegen richting Macron uitten via spandoeken. Zij werden niet aangehouden. Een van hen protesteerde woensdag weer bij het bezoek van de Franse president in het Amsterdam Science Park. Voor de bètafaculteit van de Universiteit van Amsterdam (UvA) had de vrouw een banner uitgerold met daarop de tekst "President van geweld en hypocrisie". Diezelfde banner is dinsdag ook in Den Haag gebruikt toen Macron daar een lezing gaf.

Omstreden pensioenwet

De socialistische jongerenorganisatie ROOD meldt dat de betoger met de banner bij een coalitie van verschillende activistische organisaties hoort, de Amsterdamse Autonome Coalitie. Bij die coalitie zijn onder andere University Rebellion UvA, Activistenpartij UvA en ROOD aangesloten. Een aantal leden van die coalitie demonstreerde woensdag voor de faculteit van de UvA tegen de komst van de Franse president uit solidariteit met de Fransen, meldt een woordvoerder van ROOD.

"Als leden van ROOD vonden wij dat we solidair moesten zijn met de arbeiders in Frankrijk. We vinden het schandalig dat Macron door middel van ondemocratische middelen het parlement omzeilt om de pensioenwet door te drukken." Rood verwijst daarmee naar de aanhoudende demonstraties in Frankrijk, in reactie op de omstreden pensioenwet.

Woensdag zijn een man en een vrouw aangehouden wegens verstoring van de openbare orde tijdens het bezoek van Macron aan de UvA op het Amsterdam Science Park. Volgens ROOD hoort het tweetal niet bij een van de aangesloten organisaties.

Meer uit Binnenland

Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

1 uur geleden
Rico de Chileen aangehouden voor poging uitlokken liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.

1 uur geleden
Nabestaande: de dood van mijn vader was de keuze van een persoon

ROTTERDAM (ANP) - "Wat het zo zwaar maakt, is dat het niet zomaar het lot was dat hem van ons heeft afgenomen, maar de keuze van een persoon. Daarom doet het zo veel pijn." Dat zei de dochter van een van de slachtoffers in de zaak tegen de 25-jarige Sendric S., in een verklaring die zij vrijdag voordroeg in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank in Rotterdam.

1 uur geleden
Ondernemer schenkt 8 miljoen euro aan Museum Prinsenhof Delft

DELFT (ANP) - Museum Prinsenhof Delft heeft een particuliere schenking van 8 miljoen euro gekregen. De bijdrage is van de Surinaams-Nederlandse ondernemer Eduard Hoogenboom. Dankzij de schenking kan het museum het historische kloostercomplex duurzaam vernieuwen. In het hart van het museum wordt de met glas overkapte zaal gemoderniseerd. De renovatie van deze zaal is onderdeel van de lopende verbouwing en vernieuwing van Museum Prinsenhof Delft.

2 uur geleden
Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

9 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

12 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

12 uur geleden