Man die Cybertruck liet ontploffen gebruikte ChatGPT voor explosie
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De man die in de Tesla Cybertruck zat die op nieuwjaarsdag voor een Trump Hotel in Las Vegas ontplofte, gebruikte de populaire chatbot ChatGPT om de explosie te plannen, vertelden functionarissen dinsdag aan verslaggevers. De verdachte zou ChatGPT hebben gebruikt om te achterhalen hoeveel explosief er nodig was om de ontploffing te veroorzaken.
Het zou volgens de Las Vegas Metropolitan Police Department het eerste incident op Amerikaanse bodem zijn waarbij ChatGPT gebruikt was om een explosief te bouwen. "We hebben in deze zaak duidelijk bewijs gevonden dat de verdachte ChatGPT als kunstmatige intelligentie heeft gebruikt om zijn aanval te plannen", vertelde sheriff Kevin McMahill op een persconferentie.
ChatGPT-maker OpenAI zei dat het bedrijf "zich inzet om AI-tools verantwoord te gebruiken" en dat zijn "modellen zijn ontworpen om schadelijke instructies te weigeren". "In dit geval reageerde ChatGPT met informatie die al openbaar beschikbaar was op internet en gaf het waarschuwingen tegen schadelijke of illegale activiteiten", zei het bedrijf in een verklaring tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
23 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
10 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
12 uur geleden