Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die Cybertruck liet ontploffen gebruikte ChatGPT voor explosie

Man die Cybertruck liet ontploffen gebruikte ChatGPT voor explosie

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De man die in de Tesla Cybertruck zat die op nieuwjaarsdag voor een Trump Hotel in Las Vegas ontplofte, gebruikte de populaire chatbot ChatGPT om de explosie te plannen, vertelden functionarissen dinsdag aan verslaggevers. De verdachte zou ChatGPT hebben gebruikt om te achterhalen hoeveel explosief er nodig was om de ontploffing te veroorzaken.

Het zou volgens de Las Vegas Metropolitan Police Department het eerste incident op Amerikaanse bodem zijn waarbij ChatGPT gebruikt was om een explosief te bouwen. "We hebben in deze zaak duidelijk bewijs gevonden dat de verdachte ChatGPT als kunstmatige intelligentie heeft gebruikt om zijn aanval te plannen", vertelde sheriff Kevin McMahill op een persconferentie.

ChatGPT-maker OpenAI zei dat het bedrijf "zich inzet om AI-tools verantwoord te gebruiken" en dat zijn "modellen zijn ontworpen om schadelijke instructies te weigeren". "In dit geval reageerde ChatGPT met informatie die al openbaar beschikbaar was op internet en gaf het waarschuwingen tegen schadelijke of illegale activiteiten", zei het bedrijf in een verklaring tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

Meer uit Buitenland

Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

1 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

1 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

3 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

3 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

3 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

4 uur geleden
Israëlisch leger doodt man op Westelijke Jordaanoever

NABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.

5 uur geleden