Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die Cybertruck liet ontploffen gebruikte ChatGPT voor explosie

Man die Cybertruck liet ontploffen gebruikte ChatGPT voor explosie

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De man die in de Tesla Cybertruck zat die op nieuwjaarsdag voor een Trump Hotel in Las Vegas ontplofte, gebruikte de populaire chatbot ChatGPT om de explosie te plannen, vertelden functionarissen dinsdag aan verslaggevers. De verdachte zou ChatGPT hebben gebruikt om te achterhalen hoeveel explosief er nodig was om de ontploffing te veroorzaken.

Het zou volgens de Las Vegas Metropolitan Police Department het eerste incident op Amerikaanse bodem zijn waarbij ChatGPT gebruikt was om een explosief te bouwen. "We hebben in deze zaak duidelijk bewijs gevonden dat de verdachte ChatGPT als kunstmatige intelligentie heeft gebruikt om zijn aanval te plannen", vertelde sheriff Kevin McMahill op een persconferentie.

ChatGPT-maker OpenAI zei dat het bedrijf "zich inzet om AI-tools verantwoord te gebruiken" en dat zijn "modellen zijn ontworpen om schadelijke instructies te weigeren". "In dit geval reageerde ChatGPT met informatie die al openbaar beschikbaar was op internet en gaf het waarschuwingen tegen schadelijke of illegale activiteiten", zei het bedrijf in een verklaring tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

Meer uit Buitenland

Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

46 minuten geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

56 minuten geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

3 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

3 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

4 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

8 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

10 uur geleden