Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die bidon gooide tegen Van der Poel meldt zich bij politie

Man die bidon gooide tegen Van der Poel meldt zich bij politie

KORTRIJK (ANP/BELGA) - De man die tijdens de wielerklassieker Parijs-Roubaix een bidon in het gezicht van winnaar Mathieu van der Poel gooide, heeft zich gemeld bij de politie. Dat bevestigt volgens persbureau Belga het parket van West-Vlaanderen, afdeling Kortrijk. De verdachte zal worden verhoord.

Op de kasseistrook Templeuve, op ongeveer 33 kilometer van de finish in Roubaix, kreeg Van der Poel ineens een drinkbidon in zijn gezicht gegooid. Hij was bezig aan een solo richting de finish op de wielerbaan van Roubaix.

Van der Poel sprak na afloop duidelijke taal over het incident. "Dit kunnen we niet laten passeren", zei hij bij sportzender Sporza. "Het was een volle bidon en het deed veel pijn. Als ik die bidon op mijn neus krijg, is hij gebroken. Hopelijk kan de politie de man identificeren, want hier moet een proces van komen. Dit is poging tot doodslag", aldus de renner van Alpecin-Deceuninck, die de kasseienklassieker voor de derde keer op rij won.

Bespuugd en bier gooien

Er waren ooggetuigen van het incident en sommige omstanders namen foto's. Van der Poel vond dat er actie nodig was. "Als de UCI (wielrenunie) geen stappen onderneemt, dan doen we het met de ploeg. Dit is nog iets anders dan bier gooien", zei de Nederlandse renner, die al vaker het slachtoffer was van toeschouwers die iets naar hem gooiden tijdens de koers. Vorig jaar wierp een toeschouwer nog een petje naar hem en enkele weken geleden werd hij tijdens de E3 Saxo Classic bespuugd. Tijdens veldritten is er weleens bier gegooid naar Van der Poel.

Een woordvoerder van zijn ploeg Alpecin-Deceuninck meldde maandagochtend dat er nog geen aangifte was gedaan tegen de bidongooier.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

55 minuten geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

1 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

9 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

12 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

14 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

15 uur geleden
Topfavoriete Bol belooft beste race van het jaar op WK in Tokio

ARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.

16 uur geleden