Man die bidon gooide tegen Van der Poel meldt zich bij politie
KORTRIJK (ANP/BELGA) - De man die tijdens de wielerklassieker Parijs-Roubaix een bidon in het gezicht van winnaar Mathieu van der Poel gooide, heeft zich gemeld bij de politie. Dat bevestigt volgens persbureau Belga het parket van West-Vlaanderen, afdeling Kortrijk. De verdachte zal worden verhoord.
Op de kasseistrook Templeuve, op ongeveer 33 kilometer van de finish in Roubaix, kreeg Van der Poel ineens een drinkbidon in zijn gezicht gegooid. Hij was bezig aan een solo richting de finish op de wielerbaan van Roubaix.
Van der Poel sprak na afloop duidelijke taal over het incident. "Dit kunnen we niet laten passeren", zei hij bij sportzender Sporza. "Het was een volle bidon en het deed veel pijn. Als ik die bidon op mijn neus krijg, is hij gebroken. Hopelijk kan de politie de man identificeren, want hier moet een proces van komen. Dit is poging tot doodslag", aldus de renner van Alpecin-Deceuninck, die de kasseienklassieker voor de derde keer op rij won.
Bespuugd en bier gooien
Er waren ooggetuigen van het incident en sommige omstanders namen foto's. Van der Poel vond dat er actie nodig was. "Als de UCI (wielrenunie) geen stappen onderneemt, dan doen we het met de ploeg. Dit is nog iets anders dan bier gooien", zei de Nederlandse renner, die al vaker het slachtoffer was van toeschouwers die iets naar hem gooiden tijdens de koers. Vorig jaar wierp een toeschouwer nog een petje naar hem en enkele weken geleden werd hij tijdens de E3 Saxo Classic bespuugd. Tijdens veldritten is er weleens bier gegooid naar Van der Poel.
Een woordvoerder van zijn ploeg Alpecin-Deceuninck meldde maandagochtend dat er nog geen aangifte was gedaan tegen de bidongooier.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
2 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiƫrs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeƫn en curling krijgen juist meer geld.
17 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
17 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
21 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 dag geleden