Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die agenten en Pool neerschoot onder invloed drank en speed

Man die agenten en Pool neerschoot onder invloed drank en speed

DORDRECHT (ANP) - De 39-jarige man die op 25 augustus in Dordrecht twee agenten en een 24-jarige Pool neerschoot, was onder invloed van drank en drugs. Het Openbaar Ministerie maakte vrijdag bij een tussentijdse zitting in de rechtbank de uitkomsten bekend van een onderzoek naar stoffen die verdachte Niels W. op de avond van de schietpartij in zijn lichaam had. Behalve alcohol is er volgens de officier van justitie in zijn bloed ook speed gevonden. De Dordtenaar wordt verdacht van zes pogingen tot moord of doodslag.

W. was op de bewuste avond vanuit zijn woning afgelopen op een akkefietje in de buurt, waar handhavers voor waren opgeroepen. Kort erna trapte hij zelf tegen auto’s aan en werd de politie gealarmeerd. Een van de agenten vond W. in de auto van een Poolse omstander. Nadat de politieman hem vroeg uit de wagen te komen, greep W. het dienstwapen van de man en schoot ermee in het rond.

Twee agenten werden geraakt door kogels die W. afvuurde, drie buurtbewoners en handhavers ontsnapten aan de kogelregen. De Poolse omstander werd geraakt in zijn rug. Door een dwarslaesie zit hij de rest van zijn leven in een rolstoel.

Fatale kogel

Onduidelijk is nog of die fatale kogel ook door W. werd afgeschoten of dat deze afkomstig was uit wapens van toegesnelde agenten die de Dordtse schutter onder vuur namen en overmeesterden. Volgens het OM zal onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut daarover binnenkort uitsluitsel geven.

Daarna wordt mogelijk nog een reconstructie gehouden van de schietpartij, omdat de advocaat van W. daar wellicht om vraagt. Hierdoor kan het proces tegen de verdachte vertraging oplopen. De raadsman hoopte in elk geval dat de rechtszaak sowieso op 29 juni kan worden gehouden. "Hoe eerder er duidelijkheid is, hoe beter. Voor alle betrokkenen", zei hij.

Luikje

Ondanks nieuwe verhoren en het tonen van beelden zegt W. zich niets te herinneren van het hele incident. "Er is geen luikje bij hem opengegaan", zei de officier van justitie tijdens de zogeheten pro-formazitting. W. woonde die via een videoverbinding bij. Eerder werd duidelijk dat hij zich het lot van de slachtoffers aantrekt en informeert naar hun toestand. De agenten zijn inmiddels weer aan het werk.

Meer uit Binnenland

Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

6 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

9 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

10 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

14 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

21 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

1 dag geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

1 dag geleden