Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man die agenten en Pool neerschoot onder invloed drank en speed

Man die agenten en Pool neerschoot onder invloed drank en speed

DORDRECHT (ANP) - De 39-jarige man die op 25 augustus in Dordrecht twee agenten en een 24-jarige Pool neerschoot, was onder invloed van drank en drugs. Het Openbaar Ministerie maakte vrijdag bij een tussentijdse zitting in de rechtbank de uitkomsten bekend van een onderzoek naar stoffen die verdachte Niels W. op de avond van de schietpartij in zijn lichaam had. Behalve alcohol is er volgens de officier van justitie in zijn bloed ook speed gevonden. De Dordtenaar wordt verdacht van zes pogingen tot moord of doodslag.

W. was op de bewuste avond vanuit zijn woning afgelopen op een akkefietje in de buurt, waar handhavers voor waren opgeroepen. Kort erna trapte hij zelf tegen auto’s aan en werd de politie gealarmeerd. Een van de agenten vond W. in de auto van een Poolse omstander. Nadat de politieman hem vroeg uit de wagen te komen, greep W. het dienstwapen van de man en schoot ermee in het rond.

Twee agenten werden geraakt door kogels die W. afvuurde, drie buurtbewoners en handhavers ontsnapten aan de kogelregen. De Poolse omstander werd geraakt in zijn rug. Door een dwarslaesie zit hij de rest van zijn leven in een rolstoel.

Fatale kogel

Onduidelijk is nog of die fatale kogel ook door W. werd afgeschoten of dat deze afkomstig was uit wapens van toegesnelde agenten die de Dordtse schutter onder vuur namen en overmeesterden. Volgens het OM zal onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut daarover binnenkort uitsluitsel geven.

Daarna wordt mogelijk nog een reconstructie gehouden van de schietpartij, omdat de advocaat van W. daar wellicht om vraagt. Hierdoor kan het proces tegen de verdachte vertraging oplopen. De raadsman hoopte in elk geval dat de rechtszaak sowieso op 29 juni kan worden gehouden. "Hoe eerder er duidelijkheid is, hoe beter. Voor alle betrokkenen", zei hij.

Luikje

Ondanks nieuwe verhoren en het tonen van beelden zegt W. zich niets te herinneren van het hele incident. "Er is geen luikje bij hem opengegaan", zei de officier van justitie tijdens de zogeheten pro-formazitting. W. woonde die via een videoverbinding bij. Eerder werd duidelijk dat hij zich het lot van de slachtoffers aantrekt en informeert naar hun toestand. De agenten zijn inmiddels weer aan het werk.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

3 uur geleden
College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

7 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

7 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

12 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

23 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

23 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

1 dag geleden