Man die agenten en Pool neerschoot onder invloed drank en speed
DORDRECHT (ANP) - De 39-jarige man die op 25 augustus in Dordrecht twee agenten en een 24-jarige Pool neerschoot, was onder invloed van drank en drugs. Het Openbaar Ministerie maakte vrijdag bij een tussentijdse zitting in de rechtbank de uitkomsten bekend van een onderzoek naar stoffen die verdachte Niels W. op de avond van de schietpartij in zijn lichaam had. Behalve alcohol is er volgens de officier van justitie in zijn bloed ook speed gevonden. De Dordtenaar wordt verdacht van zes pogingen tot moord of doodslag.
W. was op de bewuste avond vanuit zijn woning afgelopen op een akkefietje in de buurt, waar handhavers voor waren opgeroepen. Kort erna trapte hij zelf tegen auto’s aan en werd de politie gealarmeerd. Een van de agenten vond W. in de auto van een Poolse omstander. Nadat de politieman hem vroeg uit de wagen te komen, greep W. het dienstwapen van de man en schoot ermee in het rond.
Twee agenten werden geraakt door kogels die W. afvuurde, drie buurtbewoners en handhavers ontsnapten aan de kogelregen. De Poolse omstander werd geraakt in zijn rug. Door een dwarslaesie zit hij de rest van zijn leven in een rolstoel.
Fatale kogel
Onduidelijk is nog of die fatale kogel ook door W. werd afgeschoten of dat deze afkomstig was uit wapens van toegesnelde agenten die de Dordtse schutter onder vuur namen en overmeesterden. Volgens het OM zal onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut daarover binnenkort uitsluitsel geven.
Daarna wordt mogelijk nog een reconstructie gehouden van de schietpartij, omdat de advocaat van W. daar wellicht om vraagt. Hierdoor kan het proces tegen de verdachte vertraging oplopen. De raadsman hoopte in elk geval dat de rechtszaak sowieso op 29 juni kan worden gehouden. "Hoe eerder er duidelijkheid is, hoe beter. Voor alle betrokkenen", zei hij.
Luikje
Ondanks nieuwe verhoren en het tonen van beelden zegt W. zich niets te herinneren van het hele incident. "Er is geen luikje bij hem opengegaan", zei de officier van justitie tijdens de zogeheten pro-formazitting. W. woonde die via een videoverbinding bij. Eerder werd duidelijk dat hij zich het lot van de slachtoffers aantrekt en informeert naar hun toestand. De agenten zijn inmiddels weer aan het werk.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
1 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Groningen een waarschuwingsschot gelost, nadat agenten te voet de achtervolging hadden ingezet op een verdachte. Volgens de politie was zij rond 02.30 uur afgekomen op een melding van een schietpartij in de Hagedisstraat in de stad, waarbij meerdere personen betrokken zouden zijn.
8 uur geleden