Man bestraft na valse bommelding paleis Versailles
PARIJS (ANP) - Na een valse bommelding voor het paleis van Versailles is een 37-jarige man veroordeeld tot acht maanden voorwaardelijke celstraf met een proeftijd van twee maanden. Hij moet ook een psychologische behandeling ondergaan en een schadevergoeding betalen aan de toeristenattractie, die een tijdje dicht moest. Het paleis werd zondag voor de zevende keer in acht dagen ontruimd na een bommelding.
De werkloze man zonder strafblad lijdt aan schizofrenie. Hij werd vrijdag gearresteerd door de politie van Versailles nadat hij was geïdentificeerd aan de hand van zijn telefoonnummer. Volgens de Franse zender BFMTV kon de verdachte zijn daad niet uitleggen en betuigde hij spijt. Er lijkt geen sprake van een terroristisch motief. Hij zou anderen hebben nageaapt die een valse bommelding deden.
Frankrijk gaat gebukt onder een golf valse bommeldingen, vooral op scholen, sinds de moordaanslag een ruime week geleden op een leraar in Arras door een geradicaliseerde moslim.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Wapenfabrieken die in Europese landen wapens speciaal voor Oekraïne maken, zijn voor Rusland militaire doelwitten, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël schroeft de beveiliging van zijn commerciële luchtvaart op. Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu, nadat eerder op woensdag een incident had plaatsgevonden in een toestel van flydubai dat op weg was naar Tel Aviv. Eerder zei de Israëlische premier al in een videoboodschap dat hij zijn veiligheidsdiensten had opgedragen zich voor te bereiden op "verdere bedreigingen".
50 minuten geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben gelast de nieuwssite T24 te sluiten, omdat het medium propaganda zou maken voor de lhbtiq+-gemeenschap. Dit is gebeurd in het kader van een onderzoek van het ministerie van Justitie dat is getiteld "Mijn familie is veilig". Volgens T24 is het medium slachtoffer van een lange lastercampagne op sociale media. Het is volgens T24 censuur.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft de executie van de 50-jarige Christa Pike op het laatste moment tegengehouden. Dat meldt het lokale tv-station WVLT op basis van rechtbankdocumenten. De rechters willen nagaan of beschuldigingen van seksueel misbruik tijdens haar jeugd voldoende zijn meegenomen tijdens de rechtszaak in 1996.
1 uur geledenTABUK (ANP/AFP) - Passagiers van het flydubai-vliegtuig dat een noodlanding maakte in Saudi-Arabië zijn inmiddels met een ander vliegtuig alsnog vertrokken naar Tel Aviv. Een van de passagiers heeft dat laten weten aan persbureau AFP.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het incident aan boord van het flydubai-toestel dat op weg was van Dubai naar Tel Aviv was een aanslagpoging van jihadisten. Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Eerder werd al gemeld dat de Israëlische veiligheidsdiensten ervan uitgaan dat het gaat om een terroristisch gemotiveerde daad.
2 uur geleden