Man bestraft na valse bommelding paleis Versailles
PARIJS (ANP) - Na een valse bommelding voor het paleis van Versailles is een 37-jarige man veroordeeld tot acht maanden voorwaardelijke celstraf met een proeftijd van twee maanden. Hij moet ook een psychologische behandeling ondergaan en een schadevergoeding betalen aan de toeristenattractie, die een tijdje dicht moest. Het paleis werd zondag voor de zevende keer in acht dagen ontruimd na een bommelding.
De werkloze man zonder strafblad lijdt aan schizofrenie. Hij werd vrijdag gearresteerd door de politie van Versailles nadat hij was geïdentificeerd aan de hand van zijn telefoonnummer. Volgens de Franse zender BFMTV kon de verdachte zijn daad niet uitleggen en betuigde hij spijt. Er lijkt geen sprake van een terroristisch motief. Hij zou anderen hebben nageaapt die een valse bommelding deden.
Frankrijk gaat gebukt onder een golf valse bommeldingen, vooral op scholen, sinds de moordaanslag een ruime week geleden op een leraar in Arras door een geradicaliseerde moslim.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
27 minuten geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
3 uur geleden