Man bestraft na valse bommelding paleis Versailles
PARIJS (ANP) - Na een valse bommelding voor het paleis van Versailles is een 37-jarige man veroordeeld tot acht maanden voorwaardelijke celstraf met een proeftijd van twee maanden. Hij moet ook een psychologische behandeling ondergaan en een schadevergoeding betalen aan de toeristenattractie, die een tijdje dicht moest. Het paleis werd zondag voor de zevende keer in acht dagen ontruimd na een bommelding.
De werkloze man zonder strafblad lijdt aan schizofrenie. Hij werd vrijdag gearresteerd door de politie van Versailles nadat hij was geïdentificeerd aan de hand van zijn telefoonnummer. Volgens de Franse zender BFMTV kon de verdachte zijn daad niet uitleggen en betuigde hij spijt. Er lijkt geen sprake van een terroristisch motief. Hij zou anderen hebben nageaapt die een valse bommelding deden.
Frankrijk gaat gebukt onder een golf valse bommeldingen, vooral op scholen, sinds de moordaanslag een ruime week geleden op een leraar in Arras door een geradicaliseerde moslim.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
11 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
2 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
4 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
5 uur geledenSAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.
6 uur geleden