Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man bekent schuld aan ontvoering Australische kleuter Cleo

Man bekent schuld aan ontvoering Australische kleuter Cleo

PERTH (ANP) - De verdachte van de geruchtmakende ontvoering van de Australische kleuter Cleo Smith heeft voor de rechter schuld bekend. De 36-jarige Terence Darrell Kelly gaf toe dat hij het meisje heeft meegenomen, bericht omroep ABC. Hij zou Cleo achttien dagen hebben vastgehouden in zijn woning in de plaats Carnarvon.

ABC noemt de verklaring van de verdachte een verrassende ontwikkeling in de zaak. De verdwijning van Cleo hield Australië vorig jaar wekenlang bezig. Het kind verdween 's nachts uit haar tent tijdens een kampeertocht met familie. Dat leidde tot een enorme zoekactie. De autoriteiten vonden Cleo uiteindelijk terug in een afgesloten kamer in het huis van Kelly, die in de buurt van de moeder van het meisje woonde.

De dertiger wordt vastgehouden in een zwaarbeveiligde gevangenis in Perth. Hij verscheen via videoverbinding voor de rechter. Er wordt steeds meer bekend over het privéleven van de alleenstaande man. Zo is hij volgens ABC geobsedeerd door poppen van het merk Bratz. Hij bewaarde er tientallen in zijn huis.

Meer uit Buitenland

VN stemt voor verlenging termijn mensenrechtenchef Türk

NEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties hebben vrijdag ingestemd om de termijn van VN-mensenrechtenchef Volker Türk met vier jaar te verlengen. Dit ondanks kritiek van Israël, de Verenigde Staten en Rusland. Dat laatste land bracht eerder een voorstel in stemming om Türks termijn met slechts twee maanden te verlengen. Dat voorstel werd weggestemd.

20 minuten geleden
Trump: Venezuela is niet klaar voor verkiezingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela is nog niet klaar voor nieuwe verkiezingen. Dat verklaarde de Amerikaanse president Donald Trump, meer dan een half jaar nadat een Amerikaanse operatie had geleid tot de val van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro.

23 minuten geleden
ICC-aanklager Khan vecht ontslag aan, zegt advocaat

NEW YORK (ANP/RTR) - Hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag Karim Khan zal zijn ontslag aanvechten, zo maakt zijn advocaat bekend op X. Khan werd eerder op vrijdag uit zijn functie gezet door lidstaten, na beschuldigingen van seksueel wangedrag tegen een directe collega. Khan ontkent alle aantijgingen.

29 minuten geleden
Trump dwingt correctie van 'foute geschiedenis' in Smithsonian af

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zet een streep door wat hij ziet als ideologische vertellingen in het Smithsonian Institute, een vooraanstaand museum- en onderzoekscomplex. In een persbericht meldt het Witte Huis dat het Smithsonian er volgens Trump "in faalt de Amerikaanse geschiedenis op serieuze wijze en met waarachtigheid en trots te vertellen".

1 uur geleden
Minister kondigt vertrek van Venezuela uit ICC aan

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela gaat het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag verlaten. Minister van Buitenlandse Zaken Félix Plasencia meldt dat zijn land dat officieel heeft laten weten aan de Verenigde Naties.

1 uur geleden
Dodental bootongeval Guyana verder gestegen

GEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental door het bootongeval voor de kust van Guyana is verder opgelopen. De autoriteiten melden dat 73 lichamen zijn geborgen. Er wordt nog altijd gezocht naar vermisten.

2 uur geleden
Grote evacuaties en crisisoverleg om branden in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering houdt vrijdagavond crisisoverleg over de branden die het land teisteren. Minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez meldde dat al 110.000 mensen zijn geëvacueerd vanwege de branden in het zuidwesten.

2 uur geleden