Man aangehouden om mensenhandel na melding slachtoffer
SCHIPHOL (ANP) - Een 28-jarige man is donderdag aangehouden op Schiphol op verdenking van mensenhandel en seksuele uitbuiting. De marechaussee was naar hem op zoek, omdat een Zuid-Amerikaanse in april had gemeld dat ze werd gedwongen tot prostitutie. Toen de man iemand op de luchthaven kwam ophalen werd hij herkend en aangehouden.
De Zuid-Amerikaanse kwam vorig jaar naar Nederland en had toen op Schiphol een gesprek met de marechaussee omdat die vermoedde dat ze in de gedwongen prostitutie zou belanden. Dat ontkende ze toen, maar in april meldde ze zich opnieuw bij de militaire dienst en zei dat ze toch slachtoffer was geworden.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.
4 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.
5 uur geledenEERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug bij Nijkerk waar de A28 overheen loopt, blijft nog zeker 48 uur in beide richtingen afgesloten. Dat meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat kan de informatie nog niet bevestigen.
5 uur geleden