Man aangehouden na vondst drugslab in Veghel
VEGHEL (ANP) - De politie heeft een 24-jarige man uit Veghel aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een drugslab, dat maandagavond in een garagebox aan de Hoofdstraat in zijn woonplaats werd ontdekt. Dat liet een woordvoerster van de politie dinsdag weten.
In het drugslab werd volgens de politie crystal meth gemaakt. Agenten hebben 18 kilo aan eindproduct en 240 kilo vloeibare grondstoffen aangetroffen. Het ging om een productie met een waarde van meerdere miljoenen euro’s, aldus specialisten van de politie.
Het lab in een woonwijk van de Brabantse plaats werd ontdekt na een melding van iemand die een vreemde geur rook. Toen agenten ter plaatse kwamen, reed een aantal verdachten in een busje met hoge snelheid weg. Ze hadden zoveel haast dat het busje een half openstaande roldeur van een loods eruit reed.
De aangehouden man is kentekenhouder van een busje, dat maandagavond met hoge snelheid wegreed bij het lab. Dat gebeurde op het moment dat agenten het lab ontdekten. Het busje is inmiddels teruggevonden en wordt onderzocht. De politie is nog op zoek naar de andere inzittenden.
Specialisten van de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) zijn bezig met de ontmanteling van het drugslab.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
5 uur geleden