Man aangehouden na vermissing meisje (5) in Enschede
ENSCHEDE (ANP) - Een 64-jarige man uit Enschede is zaterdagavond in zijn woonplaats aangehouden, na een zoektocht naar hem en een vermist 5-jarig meisje. Het meisje werd bij de man aangetroffen in een pand aan de Gronausestraat en is overgedragen aan zorginstanties, meldt de politie.
De politie kreeg zaterdag rond 18.30 uur een melding van de vermissing. Het meisje zou aan de Beringstraat in de Overijsselse stad zijn aangesproken door een oudere man op een scootmobiel. Daarna zouden beide verdwenen zijn.
De politie begon direct een groot onderzoek "en kleurde Enschede blauw", aldus de politie. Er werd ook een politiehelikopter ingeschakeld. Daarnaast werd Burgernet ingezet.
Informatie
Rond 20.00 uur kreeg de politie een melding binnen met informatie over de locatie waarop de man en mogelijk het meisje zouden kunnen zijn. Beiden werden inderdaad in het pand aan de Gronausestraat aangetroffen.
De politie wil verder niets kwijt over de toedracht van het incident.
Meer uit Binnenland
SCHINNEN (ANP) - Op de A76 ter hoogte van Schinnen is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.00 uur een persoon om het leven gekomen. De politie meldt dat het slachtoffer op het stuk snelweg tussen Heerlen en Geleen is geraakt door meerdere voertuigen.
2 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft waarschuwingsschoten gelost bij een aanhouding in Someren. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag een melding van een bedreiging met een vuurwapen aan de Ter Hofstadlaan in de Noord-Brabantse plaats, waarna een agent met een dienstwapen meerdere schoten loste.
6 uur geledenHENGELO (ANP) - Inwoners van Hengelo kunnen nog dagen last houden van stankoverlast, meldt de veiligheidsregio Twente Veilig. Er kwamen vrijdagavond vanuit de buurten Tuindorp-Zuid en Nijverheid meerdere meldingen binnen van een hinderlijke lucht. De stank blijkt afkomstig van een bedrijf aan de Onyxstraat op het bedrijventerrein Twentekanaal. De lucht levert geen gevaar op voor de gezondheid, maar kan volgens de brandweer wel "als hinderlijk worden ervaren".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.
15 uur geleden