Man aangehouden na vermissing meisje (5) in Enschede
ENSCHEDE (ANP) - Een 64-jarige man uit Enschede is zaterdagavond in zijn woonplaats aangehouden, na een zoektocht naar hem en een vermist 5-jarig meisje. Het meisje werd bij de man aangetroffen in een pand aan de Gronausestraat en is overgedragen aan zorginstanties, meldt de politie.
De politie kreeg zaterdag rond 18.30 uur een melding van de vermissing. Het meisje zou aan de Beringstraat in de Overijsselse stad zijn aangesproken door een oudere man op een scootmobiel. Daarna zouden beide verdwenen zijn.
De politie begon direct een groot onderzoek "en kleurde Enschede blauw", aldus de politie. Er werd ook een politiehelikopter ingeschakeld. Daarnaast werd Burgernet ingezet.
Informatie
Rond 20.00 uur kreeg de politie een melding binnen met informatie over de locatie waarop de man en mogelijk het meisje zouden kunnen zijn. Beiden werden inderdaad in het pand aan de Gronausestraat aangetroffen.
De politie wil verder niets kwijt over de toedracht van het incident.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - Het monumentale gebouw van het treinstation in Vught wordt bijna veertien meter verplaatst. Vrijdagochtend voerden werklieden de laatste controles uit. Het gebouw, inclusief de kelder, wordt 13,6 meter verschoven richting het centrum van Vught. De operatie begon rond 09.00 uur en duurt tot halverwege de middag.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De agent die donderdag in de Amsterdamse Runstraat een pakketbezorger met een stroomstootwapen raakte, zag volgens de politie op dat moment geen andere manier om de situatie onder controle te krijgen. De bezorger had geweigerd zijn busje te verplaatsen en werkte later ook niet mee aan zijn aanhouding. Daarop escaleerde de situatie.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koepelorganisatie voor het primair onderwijs (PO-Raad) snapt de zorgen van politici over generatieve AI voor leerlingen op basisscholen, maar is verrast door een Kamermeerderheid voor een totaalverbod. Volgens een woordvoerder komt de beslissing "uit de lucht vallen".
17 uur geleden