Man aangehouden na vermissing meisje (5) in Enschede
ENSCHEDE (ANP) - Een 64-jarige man uit Enschede is zaterdagavond in zijn woonplaats aangehouden, na een zoektocht naar hem en een vermist 5-jarig meisje. Het meisje werd bij de man aangetroffen in een pand aan de Gronausestraat en is overgedragen aan zorginstanties, meldt de politie.
De politie kreeg zaterdag rond 18.30 uur een melding van de vermissing. Het meisje zou aan de Beringstraat in de Overijsselse stad zijn aangesproken door een oudere man op een scootmobiel. Daarna zouden beide verdwenen zijn.
De politie begon direct een groot onderzoek "en kleurde Enschede blauw", aldus de politie. Er werd ook een politiehelikopter ingeschakeld. Daarnaast werd Burgernet ingezet.
Informatie
Rond 20.00 uur kreeg de politie een melding binnen met informatie over de locatie waarop de man en mogelijk het meisje zouden kunnen zijn. Beiden werden inderdaad in het pand aan de Gronausestraat aangetroffen.
De politie wil verder niets kwijt over de toedracht van het incident.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
7 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
7 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
17 uur geleden