Man aangehouden in verband met mogelijke aanslag Dom van Keulen
KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een 30-jarige Tadzjiekse man in hechtenis genomen die mogelijk betrokken is bij een complot om een aanslag te plegen op de iconische Dom van Keulen. Hij wordt vastgehouden om "gevaar af te wenden", aldus de Keulse politie.
De politie had zondag een appartement in de stad Wesel, zo'n 100 kilometer ten noorden van Keulen, doorzocht. Daarbij werden vijf mannen aangehouden, van wie er later vier werden vrijgelaten. De politie zegt dat er informatie is over de nog vastzittende man die "relevant is voor de staatsveiligheid".
De politie heeft zaterdag de veiligheidsmaatregelen in de Dom van Keulen verhoogd naar aanleiding van aanwijzingen voor een mogelijke aanslag door een islamitische groepering op 31 december. Er worden nog wel religieuze diensten gehouden in de kathedraal, maar het gebouw is tot nader order gesloten voor toeristen.
De Keulse Dom, een belangrijke toeristische trekpleister die direct naast het centraal station van de stad ligt, trekt doorgaans meer dan 100.000 bezoekers tussen Kerstmis en Nieuwjaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
4 uur geleden