Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man aangehouden in verband met mogelijke aanslag Dom van Keulen

Man aangehouden in verband met mogelijke aanslag Dom van Keulen

KEULEN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een 30-jarige Tadzjiekse man in hechtenis genomen die mogelijk betrokken is bij een complot om een aanslag te plegen op de iconische Dom van Keulen. Hij wordt vastgehouden om "gevaar af te wenden", aldus de Keulse politie.

De politie had zondag een appartement in de stad Wesel, zo'n 100 kilometer ten noorden van Keulen, doorzocht. Daarbij werden vijf mannen aangehouden, van wie er later vier werden vrijgelaten. De politie zegt dat er informatie is over de nog vastzittende man die "relevant is voor de staatsveiligheid".

De politie heeft zaterdag de veiligheidsmaatregelen in de Dom van Keulen verhoogd naar aanleiding van aanwijzingen voor een mogelijke aanslag door een islamitische groepering op 31 december. Er worden nog wel religieuze diensten gehouden in de kathedraal, maar het gebouw is tot nader order gesloten voor toeristen.

De Keulse Dom, een belangrijke toeristische trekpleister die direct naast het centraal station van de stad ligt, trekt doorgaans meer dan 100.000 bezoekers tussen Kerstmis en Nieuwjaar.

Meer uit Buitenland

Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

51 minuten geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

1 uur geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

1 uur geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

1 uur geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

1 uur geleden
Noorse koning Harald op laatste rustplaats aangekomen

OSLO (ANP) - De overleden koning Harald is op zijn laatste rustplaats aangekomen. De processie met de kist arriveerde tegen 15.00 uur bij fort Akershus. De nieuwe koning Haakon begeleidde de stoet samen met koning Frederik van Denemarken en koning Carl Gustaf van Zweden.

1 uur geleden
Iran breidt zone met sancties uit rond Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse strijdkrachten hebben aangekondigd de beperkt toegankelijke zone uit te breiden tot in de Golf van Oman. Het land zegt schepen die zonder toestemming toch door deze zone varen "sancties" op te leggen. Als Iran denkt dat een schip zonder Iraanse toestemming wil doorvaren richting de Straat van Hormuz, zal het niet meewerken aan het verstrekken van "verzekering of andere gerelateerde diensten".

1 uur geleden