Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man (76) aangehouden voor poging aanrijden burgemeester Drimmelen

Man (76) aangehouden voor poging aanrijden burgemeester Drimmelen

DRIMMELEN (ANP) - De politie heeft een 76-jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht dat hij maandagochtend heeft geprobeerd om burgemeester Boy Scholtze van het Brabantse Drimmelen aan te rijden toen die van het gemeentehuis naar zijn auto liep. De burgemeester moest opzij springen om niet te worden geraakt, meldt de politie. De man schold de homoseksuele Scholtze ook uit om zijn geaardheid.

Demissionair minister van Justitie Dilan Yeşilgöz noemt het op X "afschuwelijk" dat Scholtze daarom is belaagd. "In Nederland mag je zijn wie je bent en houden van wie je wilt", schrijft ze. Ook collega-burgemeesters spreken op het sociale medium hun steun uit. Wouter Kolff van Dordrecht noemt het voorval "bizar". Sjoerd Potters van De Bilt schrijft: "Laten we allemaal vierkant achter mijn collega Boy Scholtze gaan staan en nooit, nooit buigen voor intimidatie en geweld." Charlie Aptroot van Wijdemeren steekt Scholtze een hart onder de riem. "Weet dat jouw collega's en ongetwijfeld ook de inwoners achter jou staan en zulk gedrag volstrekt afwijzen", schrijft hij.

Voordat de man - een inwoner van Made, een dorp dat onder Drimmelen valt - Scholtze probeerde aan te rijden, riep hij vanuit zijn auto dreigementen en beledigingen naar de burgemeester. Na de confrontatie op de parkeerplaats ging de belager het gemeentehuis binnen, ondanks dat hij een verbod had om dat te betreden. Aan de balie herhaalde hij zijn dreigementen.

De 32-jarige Scholtze is sinds december vorig jaar burgemeester van de Brabantse gemeente. Hij is openlijk homo en getrouwd met een man. Volgens de politie hadden de bedreigingen met zijn geaardheid te maken. Scholtze heeft aangifte gedaan van bedreiging, poging tot zware mishandeling, belediging en discriminatie, zegt de politie.

"Geen leuk begin van de week, helaas", zegt Scholtze zelf op X. "Zo onnodig en zo zinloos. Agressie, intimidatie en geweld zijn nooit een oplossing en horen niet thuis in de samenleving."

Het is niet de eerste keer dat de burgemeester met bedreigingen te maken heeft. In juni werd 's nachts een stoeptegel door een ruit van zijn woning gegooid.

Meer uit Binnenland

Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

8 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

11 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

13 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

16 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

1 dag geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

1 dag geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

1 dag geleden