Man (76) aangehouden voor poging aanrijden burgemeester Drimmelen
DRIMMELEN (ANP) - De politie heeft een 76-jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht dat hij maandagochtend heeft geprobeerd om burgemeester Boy Scholtze van het Brabantse Drimmelen aan te rijden toen die van het gemeentehuis naar zijn auto liep. De burgemeester moest opzij springen om niet te worden geraakt, meldt de politie. De man schold de homoseksuele Scholtze ook uit om zijn geaardheid.
Demissionair minister van Justitie Dilan Yeşilgöz noemt het op X "afschuwelijk" dat Scholtze daarom is belaagd. "In Nederland mag je zijn wie je bent en houden van wie je wilt", schrijft ze. Ook collega-burgemeesters spreken op het sociale medium hun steun uit. Wouter Kolff van Dordrecht noemt het voorval "bizar". Sjoerd Potters van De Bilt schrijft: "Laten we allemaal vierkant achter mijn collega Boy Scholtze gaan staan en nooit, nooit buigen voor intimidatie en geweld." Charlie Aptroot van Wijdemeren steekt Scholtze een hart onder de riem. "Weet dat jouw collega's en ongetwijfeld ook de inwoners achter jou staan en zulk gedrag volstrekt afwijzen", schrijft hij.
Voordat de man - een inwoner van Made, een dorp dat onder Drimmelen valt - Scholtze probeerde aan te rijden, riep hij vanuit zijn auto dreigementen en beledigingen naar de burgemeester. Na de confrontatie op de parkeerplaats ging de belager het gemeentehuis binnen, ondanks dat hij een verbod had om dat te betreden. Aan de balie herhaalde hij zijn dreigementen.
De 32-jarige Scholtze is sinds december vorig jaar burgemeester van de Brabantse gemeente. Hij is openlijk homo en getrouwd met een man. Volgens de politie hadden de bedreigingen met zijn geaardheid te maken. Scholtze heeft aangifte gedaan van bedreiging, poging tot zware mishandeling, belediging en discriminatie, zegt de politie.
"Geen leuk begin van de week, helaas", zegt Scholtze zelf op X. "Zo onnodig en zo zinloos. Agressie, intimidatie en geweld zijn nooit een oplossing en horen niet thuis in de samenleving."
Het is niet de eerste keer dat de burgemeester met bedreigingen te maken heeft. In juni werd 's nachts een stoeptegel door een ruit van zijn woning gegooid.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag 45 dagen cel geëist, waarvan dertig voorwaardelijk, tegen activist Jan H. (54) omdat hij in juni op zijn Facebookpagina zou hebben opgeroepen tot grenscontroles door burgers. Ook eiste justitie een verbod op het plaatsen van berichten op Facebook en WhatsApp in groepen met meer dan tien deelnemers.
6 uur geleden