Man (60) overleden na verblijf in politiecel in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een 60-jarige man uit Rotterdam is donderdag overleden nadat hij een tijd had vastgezeten in het hoofdbureau aan het Doelwater in Rotterdam. Dat meldt de politie.
De man was eerder op de dag aangehouden voor openbare dronkenschap op het Liesveld in Vlaardingen. De politie was daarop afgekomen na een melding van een mogelijke onwelwording. Ook kwam een ambulance ter plaatse.
De politie nam de man mee naar het politiebureau om hem daar zijn roes uit te laten slapen. Op advies van een arts werd de man om het half uur wakker gemaakt. Bij de laatste controle constateerden agenten geen ademhaling bij de man en is geprobeerd hem te reanimeren. De man werd daarna naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is overleden.
De Rijksrecherche doet onderzoek naar de zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid afgevoerd.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de objecten met koloniale herkomst uit de Koninklijke Verzamelingen is mogelijk onrechtmatig en onrechtvaardig verkregen. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek naar circa duizend objecten door een commissie die is aangesteld door de Stichting Historische Verzamelingen van het Huis Oranje-Nassau (SHVON). Hoewel de beschikbare informatie over de onderzochte voorwerpen vaak onvolledig is, zagen de onderzoekers voor het overgrote deel van de voorwerpen geen directe indicaties voor een mogelijk probleem. Van ongeveer tweehonderd objecten kon de herkomst niet worden vastgesteld.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telefoons en laptops van asielzoekers die Nederland binnenkomen, mogen niet worden onderzocht totdat daar een gedegen wettelijke basis voor is. Toestemming van de asielzoekers zelf is niet voldoende, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na een onderzoek.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het stadhuis van de gemeente Den Haag wordt ontruimd vanwege een verdachte situatie. Wat er precies aan de hand is, onderzoekt de politie nog.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in samenwerking met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ervoor gezorgd dat een groot botnetwerk offline is gehaald. Het netwerk bestond uit ten minste 17 miljoen "besmette" apparaten, zoals computers, tablets en smartphones. Die werden aangestuurd om cyberaanvallen uit te voeren.
56 minuten geledenTER APEL (ANP) - Ongeveer 130 asielzoekers sliepen in de nacht van woensdag op donderdag in de tijdelijke opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net iets minder dan de nacht ervoor. Omdat aanmeldcentrum Ter Apel volzit, konden zij daar niet overnachten. Tien mensen kozen ervoor om op het veld voor die opvang te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
1 uur geleden