Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Man (58) aangehouden in 30 jaar oude verkrachtingszaak Nijmegen

Man (58) aangehouden in 30 jaar oude verkrachtingszaak Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag een 58-jarige man uit Heerlen aangehouden op verdenking van het verkrachten van een vrouw in januari 1994 in Nijmegen. Het coldcaseteam onderzocht de destijds veiliggestelde sporen opnieuw. Dat leidde tot een DNA-match met de verdachte, meldt de politie woensdag. Zijn profiel zat sinds 2014 in de DNA-databank voor strafzaken.

De verkrachting vond plaats in stadsdeel Dukenburg in de Gelderse stad. De vrouw was 's ochtends vroeg op weg naar haar werk toen ze door een onbekende man werd vastgegrepen en onder dreiging van geweld werd meegenomen de bosjes in. Daar verkrachtte de man haar. Nadat het slachtoffer zich bij de politie had gemeld, werd een groot onderzoek gestart. Er kwam toen ook een verdachte in beeld, maar die werd op basis van sporenonderzoek uitgesloten.

Meer uit Binnenland

Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

1 uur geleden
Onderzoek: meer dan helft Nederland steunt delen MAGA-ideologie

WASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.

2 uur geleden
Trouwen op gemeentehuis duurder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.

2 uur geleden
Organisatie Pride Amsterdam pakt uit voor 30e editie

AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.

14 uur geleden
Gemeente Breda roept op niet meer naar drukke binnenstad te komen

BREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.

17 uur geleden
Schade aan bovenleiding bij Utrecht groter dan gedacht

UTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.

18 uur geleden
NS overrompeld door troep carnavalsvierders: neem rommel mee

UTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.

18 uur geleden