Man (58) aangehouden in 30 jaar oude verkrachtingszaak Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag een 58-jarige man uit Heerlen aangehouden op verdenking van het verkrachten van een vrouw in januari 1994 in Nijmegen. Het coldcaseteam onderzocht de destijds veiliggestelde sporen opnieuw. Dat leidde tot een DNA-match met de verdachte, meldt de politie woensdag. Zijn profiel zat sinds 2014 in de DNA-databank voor strafzaken.
De verkrachting vond plaats in stadsdeel Dukenburg in de Gelderse stad. De vrouw was 's ochtends vroeg op weg naar haar werk toen ze door een onbekende man werd vastgegrepen en onder dreiging van geweld werd meegenomen de bosjes in. Daar verkrachtte de man haar. Nadat het slachtoffer zich bij de politie had gemeld, werd een groot onderzoek gestart. Er kwam toen ook een verdachte in beeld, maar die werd op basis van sporenonderzoek uitgesloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat een gestolen beeld teruggeven aan Egypte. Demissionair premier Dick Schoof heeft dat zondag meegedeeld aan de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi bij de opening van het nieuwe Grand Egyptian Museum (GEM).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - TUI Nederland heeft 209 mensen uit Jamaica opgehaald vanwege orkaan Melissa. Zondagochtend zijn ze geland op Schiphol. Onder hen waren Nederlanders, Belgen en Duitsers, laat een woordvoerder weten. "Ze waren opgelucht en blij dat ze zijn weggehaald."
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Supermarktketen Albert Heijn heeft sinds zaterdagavond veel extra drinkwater geleverd aan zijn winkels in de regio Utrecht. Dat meldt een woordvoerder. Door een kookadvies voor drinkwater in en rond de stad is er veel meer vraag naar water in supermarkten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen in Utrecht hebben ook zondag nog te maken met de verontreiniging van het drinkwater in en rond de stad. Gebruik flessenwater of verpakt water, of kook het water minstens drie minuten, blijft het dringende advies van waterbedrijf Vitens, zeker tot en met dinsdagmiddag.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Flying Dutchmanstraat in Rotterdam is zondagochtend een zwaargewonde jongen op straat aangetroffen. Eerder, om 06.30 uur, was er een melding van een schietpartij geweest. Drie mensen zijn aangehouden, meldt de politie op X.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 25e editie van de Museumnacht Amsterdam verloopt volgens de organisatie "gemoedelijk". Tijdens de Museumnacht zijn zeventig musea in de hoofdstad tussen 19.00 en 02.00 uur open voor het publiek. Iets na middernacht laat een woordvoerder van de organisatie weten dat alle 30.000 kaarten voor het evenement zijn uitverkocht, en dat de opkomst zoals gebruikelijk bijzonder hoog is.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vierde verdachte aangehouden vanwege de dood van een 41-jarige man uit Rotterdam in zijn woonplaats zaterdagochtend. Een vrouw die eerder werd aangehouden, zit inmiddels niet meer vast, meldt de politie.
18 uur geleden