Man (39) aangehouden na zwaar ongeluk op A28 bij Staphorst
STAPHORST (ANP) - De politie heeft zondag een 39-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden naar aanleiding van een zwaar ongeluk op de A28 bij Staphorst een dag eerder. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Oost. Volgens een woordvoerster testte de man bij een drugstest positief op THC, een van de werkzame stoffen in cannabis.
Het ongeluk vond zaterdagmiddag rond 16.30 uur plaats. Meerdere voertuigen waren bij het ongeval betrokken. Twee mensen raakten zwaargewond, doordat de auto waarin ze zaten over de kop sloeg. Ook liepen meerdere mensen lichte verwondingen op. Door het ongeluk was de weg richting het noorden urenlang dicht tussen Staphorst en De Wijk.
De politie kan zondag nog niets zeggen over de oorzaak van het ongeluk. Het onderzoek naar de toedracht loopt nog, aldus de woordvoerster. Het Openbaar Ministerie besluit op een later moment of de verdachte strafrechtelijk vervolgd wordt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
1 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
6 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
9 uur geleden