Man (26) schuldig bevonden aan doden Britse politicus David Amess
LONDEN (ANP/AFP) - De 26-jarige Ali Harbi Ali is maandag schuldig bevonden aan het doden van de Britse parlementariër David Amess. De rechtbank acht het bewezen dat Ali op 15 oktober 2021 Amess doodstak in een kerk in Leigh-on-Sea. Zijn straf wordt woensdag bekendgemaakt. Ali ontkende in de rechtbank de 69-jarige Amess te hebben gedood, maar gaf dit wel toe kort na de steekpartij.
Ali zei kort na zijn aanhouding dat hij een terroristisch motief had, zo is te zien op beelden die de politie heeft vrijgegeven. Een assistent van Amess die de moord zag gebeuren, heeft verklaard dat Ali tijdens een gesprek met Amess opstond en "sorry" zei, waarop hij een mes pakte en de politicus meerdere keren stak, meldt Sky News. Daarna zei hij dat hij het had gedaan vanwege de oorlog in Irak en de Britse bombardementen op doelen van Islamitische Staat in Syrië. Ali wilde worden doodgeschoten en zo een martelaar worden.
Uiteindelijk werd hij in de kerk waar hij Amess had gesproken aangehouden door twee agenten die in burgerkleding waren en alleen een wapenstok bij zich hadden.
Amess was in Leigh-on-Sea om met kiezers uit zijn kiesdistrict in gesprek te gaan. Ali deed zich voor als nieuwe bewoner van het district en had een afspraak gemaakt met Amess, schrijft Sky News. Tijdens de rechtszaak werd bekend dat hij aanslagen op nog meer politici aan het voorbereiden was. Zo zou hij onder meer minister Michael Gove in de gaten hebben gehouden.
Amess zat sinds 1983 in het Britse parlement namens de Conservatieve Partij. Hij is het tweede parlementslid in vijf jaar tijd dat is gedood in het eigen kiesdistrict, na Jo Cox van Labour in 2016.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
21 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
1 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
3 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
10 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
11 uur geleden