Man (25) uit Goes opgepakt om in water gooien verdronken Gentenaa
GENT (ANP) - De Nederlander die is opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij het in het water gooien van een man in Gent die verdronk, komt uit het Zeeuwse Goes. De verdachte is 25 jaar en werd aangehouden in Breda, zo laat het Openbaar Ministerie Amsterdam weten.
In eerste instantie meldde het Belgisch Openbaar Ministerie dat de Nederlander 19 jaar oud was. Naar een andere Nederlander die ook betrokken zou zijn bij het incident, wordt nog gezocht.
Het 53-jarige slachtoffer komt uit de Vlaamse stad. Hij belandde zondagochtend vroeg in het water van een Gentse stadsvaart, op de terugweg van de jaarlijkse stadsfeesten. Ooggetuigen alarmeerden de hulpdiensten, maar de hulp kwam te laat.
Op de vlucht geslagen
"De twee personen die de man in het water hadden geduwd namen vervolgens de vlucht", zegt het Belgische OM. Daarop is meteen de assistentie van Nederland ingeroepen. De politie heeft de 25-jarige verdachte gearresteerd in Breda en verhoord. België heeft om zijn overlevering gevraagd. De tweede Nederlander "wordt actief opgespoord". Het OM in Amsterdam laat weten dat het nog niet duidelijk is of, en zo ja, wanneer de 25-jarige opgepakte man wordt overgeleverd aan België.
Maandag meldden Belgische media al dat het slachtoffer zou zijn opgelopen met een drietal Nederlanders. Die zouden wat met elkaar aan het dollen zijn geweest en gedaan hebben alsof ze elkaar in het water wilden gooien. Twee van de Nederlanders zouden de Gentenaar uiteindelijk over de reling van een brug hebben geslingerd.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.
6 uur geleden