Man (24) aangehouden voor ontvoering en mishandeling man in Breda
BREDA (ANP) - De politie heeft maandagavond een 24-jarige man uit Zundert aangehouden voor de ontvoering en mishandeling van een man van dezelfde leeftijd afgelopen weekend in Breda. Het slachtoffer werd in de nacht van vrijdag op zaterdag door drie mensen meegenomen in een busje, aldus de politie. Na een dag meldde hij zich weer.
Volgens een politiewoordvoerster is het slachtoffer "niet willekeurig" ontvoerd en is het waarschijnlijk dat de twee mannen elkaar kenden. Wat hun verhouding dan zou zijn, wil ze niet zeggen. Ook op de vraag hoe het slachtoffer precies is weggekomen na de ontvoering, wil ze niet ingaan.
De verdachte is in zijn woning aangehouden. Het huis is doorzocht en zijn auto is in beslag genomen. De man zit in volledige beperkingen, wat wil zeggen dat hij alleen met zijn advocaat mag praten. Hij wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Vanwege het winterse weer is vanaf woensdag de winteropvang voor daklozen in Rotterdam geopend tot nader bericht.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat in Nederland in energiearmoede leeft, stijgt, stellen onderzoekers van TNO. In 2023 waren dat nog 262.000 kinderen en vorig jaar naar schatting 293.000. Dat komt neer op een op de twaalf kinderen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds de onafhankelijkheid van Suriname in 1975 zijn 256.000 Surinamers geëmigreerd naar Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op 25 november is het vijftig jaar geleden dat het land onafhankelijk werd van Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n dertig boeren die zijn gevestigd rond de Nieuwkoopse Plassen krijgen mogelijk te maken met een stikstofzone. De provincie Zuid-Holland wil in of rond het Natura 2000-gebied een zone van 250 meter instellen waarin maatregelen gaan gelden om de stikstofuitstoot naar beneden te krijgen. In eerste instantie mogen de gebruikers van het natuur- en recreatiegebied in het Groene Hart zelf met een voorstel komen over de invulling hiervan.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Twee kinderen van negen en tien jaar oud zijn jarenlang ernstig verwaarloosd en mishandeld in een gezinshuis in het noorden van het land, is te lezen in een uitspraak van de kinderrechter. De kinderen verbleven al drie jaar in het huis en vielen onder de verantwoordelijkheid van de William Schrikker Stichting, die ook verantwoordelijk was voor het Vlaardingse pleegmeisje.
15 uur geleden