Man (24) aangehouden voor ontvoering en mishandeling man in Breda
BREDA (ANP) - De politie heeft maandagavond een 24-jarige man uit Zundert aangehouden voor de ontvoering en mishandeling van een man van dezelfde leeftijd afgelopen weekend in Breda. Het slachtoffer werd in de nacht van vrijdag op zaterdag door drie mensen meegenomen in een busje, aldus de politie. Na een dag meldde hij zich weer.
Volgens een politiewoordvoerster is het slachtoffer "niet willekeurig" ontvoerd en is het waarschijnlijk dat de twee mannen elkaar kenden. Wat hun verhouding dan zou zijn, wil ze niet zeggen. Ook op de vraag hoe het slachtoffer precies is weggekomen na de ontvoering, wil ze niet ingaan.
De verdachte is in zijn woning aangehouden. Het huis is doorzocht en zijn auto is in beslag genomen. De man zit in volledige beperkingen, wat wil zeggen dat hij alleen met zijn advocaat mag praten. Hij wordt donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
11 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
11 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
11 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
21 uur geleden