Man (20) opgepakt voor opruiing, rust in Beverwijk en Heemskerk
HEEMSKERK (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk is vrijdagavond aangehouden voor het verspreiden van valse informatie en opruiing via sociale media, meldt de politie zaterdag. Hij zit vast. De politie zegt niet te kunnen delen wat de verdachte precies heeft geplaatst.
In Beverwijk en Heemskerk ontstond eerder onrust door een conflict tussen twee groepen jongeren. Om die reden werd een noodbevel afgegeven en bleven meerdere middelbare scholen vrijdag dicht. Bepaalde wijken in de twee Noord-Hollandse plaatsen zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied. Op sociale media gingen berichten rond over mogelijke escalaties, maar de politie meldt dat het vrijdag en afgelopen nacht veilig was op straat in Beverwijk en Heemskerk en dat er geen nieuwe incidenten zijn geweest. "Dit laat zien dat de berichten die rondgaan nep zijn", aldus de politie.
De politie meldt dat er verschillende onderzoeken lopen naar strafbare feiten en dat meer aanhoudingen "op korte termijn" niet worden uitgesloten. Het opzettelijk verspreiden van valse informatie die kan leiden tot onrust is strafbaar. Ook blijft de politie zichtbaar aanwezig in de twee plaatsen, meldt een politiewoordvoerder. Hoelang dit het geval zal zijn, weet hij niet. "Ik heb geen glazen bol, maar voor nu is dit de situatie."
Beelden niet zelf delen
In het veiligheidsrisicogebied zijn mensen gefouilleerd. Ook zijn voertuigen onderzocht. De politie heeft bij de controles geen strafbare feiten ontdekt.
De politie roept mensen die verontrustende beelden zien op sociale media, op om dit te melden en de beelden niet zelf te delen. Ook zegt ze een beroep te doen op ouders. "De politie heeft gemerkt dat er personen naar Heemskerk en Beverwijk komen om te kijken 'of er wat sensatie is'. Dit is niet verstandig. Praat hier over met je kind."
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.
11 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.
2 uur geledenZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.
3 uur geleden