Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malta vraagt om extra bijeenkomst VN-Veiligheidsraad over Israël

Malta vraagt om extra bijeenkomst VN-Veiligheidsraad over Israël

NEW YORK (ANP/RTR) - Malta heeft de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties gevraagd om achter gesloten deuren samen te komen om de situatie in Israël te bespreken. De extra vergadering zou volgens diplomaten zondag kunnen plaatsvinden.

Malta is momenteel een van de tien niet-permanente leden van de Veiligheidsraad. Uit de Arabische wereld zit alleen de Verenigde Arabische Emiraten nu ook in de raad. Dat land haalde in 2020 de banden aan met Israël.

Het conflict tussen de Israëliërs en de Palestijnen is al vaak besproken in de Veiligheidsraad. Die heeft regelmatig opgeroepen de wapens neer te leggen en via onderhandelingen tot een oplossing te komen.

De Palestijnse beweging Hamas begon zaterdag vanuit de Gazastrook met een grootschalige operatie, waarbij ze Israël bestookt met duizenden raketten en troepen vechten op Israëlisch grondgebied. Israël reageert met bombardementen op Gaza. Het geweld heeft zaterdag al zeker tweehonderd mensen het leven gekost: veertig aan Israëlische zijde, 160 bij de Palestijnen.

Meer uit Buitenland

Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

30 minuten geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

1 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

2 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

2 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

2 uur geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

2 uur geleden