
Malmö verscherpt veiligheidsmaatregelen tijdens songfestival
MALMÖ (ANP) - De Zweedse stad Malmö verscherpt de veiligheidsmaatregelen tijdens het Eurovisie Songfestival volgende maand. De gaststad doet die belofte naar aanleiding van de kritiek op en de mogelijke demonstraties om de deelname van Israël.
De stad, de organiserende omroep, de politie en alle andere betrokkenen doen er alles aan om het evenement veilig te laten verlopen, aldus een verklaring. Het gaat om zichtbare en onzichtbare maatregelen. Door de stad heen en rond de plekken waar evenementen worden georganiseerd is de politie-inzet verhoogd.
Al maanden wordt in meerdere landen geprotesteerd tegen de deelname van Israël om de oorlog in Gaza. Organisator European Broadcasting Union (EBU) heeft herhaaldelijk aangegeven dat het songfestival een "niet-politiek evenement" is. Rusland is om de inval in Oekraïne sinds 2022 niet welkom.
Meer uit Buitenland
ALÈS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke steekpartij in een Franse moskee heeft zichzelf aangegeven in buurland Italië. Hij meldde zich daar bij een politiebureau, aldus een Franse aanklager.
20 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft vooruitgang gemeld bij de onderhandelingen over een mineralendeal met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Sjmyhal stelde op Telegram dat is overeengekomen dat hulp die de VS in het verleden hebben verleend aan zijn land niet wordt meegenomen in de overeenkomst.
45 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Pakistan en India hebben elkaar voor de vierde nacht op rij beschoten in Kasjmir. Het Indiase leger stelt dat het heeft gereageerd op "onuitgelokte" beschietingen langs de bestandslijn, die dwars door Kasjmir loopt en de grens vormt tussen de twee landen.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De elf mensen die zijn omgekomen toen een man inreed op een menigte in Vancouver, waren tussen de 5 en 65 jaar oud. Dat heeft de politie in de Canadese stad bekendgemaakt.
3 uur geledenBEDMINSTER (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin opnieuw verzocht te stoppen met aanvallen op Oekraïne. "Ik wil dat hij stopt met schieten, gaat zitten en een deal tekent", antwoordde Trump tijdens een persmoment zondag op de vraag wat hij van Poetin wilde.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij een Amerikaanse luchtaanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa zijn zeker acht mensen omgekomen. Daarnaast vielen er gewonden, meldt televisiezender Al-Massira, die in handen is van de Houthi-rebellen.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger voert zijn luchtaanvallen in de Palestijnse Gazastrook op, melden diverse Palestijnse bronnen, waaronder persbureau Wafa. Sinds zonsopgang op zondag zouden daarbij al minstens vijftig Palestijnen zijn omgekomen.
12 uur geleden