Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mallorcazaak verder met pleidooi voor hoofdverdachte

Mallorcazaak verder met pleidooi voor hoofdverdachte

LELYSTAD (ANP) - Op de tiende dag van de Mallorcazaak houdt advocaat Peter Plasman zijn pleidooi voor Sanil B. en krijgt de 20-jarige hoofdverdachte het laatste woord. Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen de jonge Hilversummer, die zelf ontkent betrokken te zijn bij de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman.

Sanil B. staat bij de rechtbank in Lelystad terecht voor doodslag en meer uitgaansgeweld. Het OM houdt hem samen met zijn vrienden Mees T. (19) en Hein B. (19) verantwoordelijk voor de dood van Carlo Heuvelman. Het trio ontkent op Mallorca met het slachtoffer te hebben gevochten. De advocaat van T. vroeg de rechtbank dinsdag om haar cliënt vrij te spreken van doodslag.

Volgens justitie waren Sanil B. en zijn vrienden op 14 juli vorig jaar "op oorlogspad" en zochten ze bewust de confrontatie op. Het uitschakelen van hun tegenstanders "was de enige drijfveer voor hun ongebreidelde agressie", zei de officier van justitie. Op de schoen van de hoofdverdachte is een DNA-spoor van Heuvelman gevonden. Hij was volgens de officieren bij alle incidenten op Mallorca betrokken en is daarmee in hun ogen "de grootste agressor".

De hoofdverdachte reageerde maandagmiddag "enorm geschrokken" op de strafeis van tien jaar cel. "De eis is gebaseerd op iets wat ik helemaal niet heb gedaan. Het is gebaseerd op vermoedens en bewuste onwaarheden", zei de verdachte. Zijn advocaat Plasman noemde de eis "buitenproportioneel".

Na het pleidooi van Plasman in de ochtenduren houden de advocaten van medeverdachten Kaan B. (19) en Lars van den H. (20) woensdagmiddag hun pleidooien.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

2 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

2 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

2 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

3 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

5 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

7 uur geleden