Mallorcazaak verder met pleidooi voor hoofdverdachte
LELYSTAD (ANP) - Op de tiende dag van de Mallorcazaak houdt advocaat Peter Plasman zijn pleidooi voor Sanil B. en krijgt de 20-jarige hoofdverdachte het laatste woord. Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen de jonge Hilversummer, die zelf ontkent betrokken te zijn bij de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman.
Sanil B. staat bij de rechtbank in Lelystad terecht voor doodslag en meer uitgaansgeweld. Het OM houdt hem samen met zijn vrienden Mees T. (19) en Hein B. (19) verantwoordelijk voor de dood van Carlo Heuvelman. Het trio ontkent op Mallorca met het slachtoffer te hebben gevochten. De advocaat van T. vroeg de rechtbank dinsdag om haar cliënt vrij te spreken van doodslag.
Volgens justitie waren Sanil B. en zijn vrienden op 14 juli vorig jaar "op oorlogspad" en zochten ze bewust de confrontatie op. Het uitschakelen van hun tegenstanders "was de enige drijfveer voor hun ongebreidelde agressie", zei de officier van justitie. Op de schoen van de hoofdverdachte is een DNA-spoor van Heuvelman gevonden. Hij was volgens de officieren bij alle incidenten op Mallorca betrokken en is daarmee in hun ogen "de grootste agressor".
De hoofdverdachte reageerde maandagmiddag "enorm geschrokken" op de strafeis van tien jaar cel. "De eis is gebaseerd op iets wat ik helemaal niet heb gedaan. Het is gebaseerd op vermoedens en bewuste onwaarheden", zei de verdachte. Zijn advocaat Plasman noemde de eis "buitenproportioneel".
Na het pleidooi van Plasman in de ochtenduren houden de advocaten van medeverdachten Kaan B. (19) en Lars van den H. (20) woensdagmiddag hun pleidooien.
Meer uit Binnenland
HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
54 minuten geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
6 uur geleden