Mallorcazaak verder met pleidooi voor hoofdverdachte
LELYSTAD (ANP) - Op de tiende dag van de Mallorcazaak houdt advocaat Peter Plasman zijn pleidooi voor Sanil B. en krijgt de 20-jarige hoofdverdachte het laatste woord. Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen de jonge Hilversummer, die zelf ontkent betrokken te zijn bij de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman.
Sanil B. staat bij de rechtbank in Lelystad terecht voor doodslag en meer uitgaansgeweld. Het OM houdt hem samen met zijn vrienden Mees T. (19) en Hein B. (19) verantwoordelijk voor de dood van Carlo Heuvelman. Het trio ontkent op Mallorca met het slachtoffer te hebben gevochten. De advocaat van T. vroeg de rechtbank dinsdag om haar cliënt vrij te spreken van doodslag.
Volgens justitie waren Sanil B. en zijn vrienden op 14 juli vorig jaar "op oorlogspad" en zochten ze bewust de confrontatie op. Het uitschakelen van hun tegenstanders "was de enige drijfveer voor hun ongebreidelde agressie", zei de officier van justitie. Op de schoen van de hoofdverdachte is een DNA-spoor van Heuvelman gevonden. Hij was volgens de officieren bij alle incidenten op Mallorca betrokken en is daarmee in hun ogen "de grootste agressor".
De hoofdverdachte reageerde maandagmiddag "enorm geschrokken" op de strafeis van tien jaar cel. "De eis is gebaseerd op iets wat ik helemaal niet heb gedaan. Het is gebaseerd op vermoedens en bewuste onwaarheden", zei de verdachte. Zijn advocaat Plasman noemde de eis "buitenproportioneel".
Na het pleidooi van Plasman in de ochtenduren houden de advocaten van medeverdachten Kaan B. (19) en Lars van den H. (20) woensdagmiddag hun pleidooien.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
7 uur geleden