Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mallorcaverdachten: fataal gevecht met Carlo niet gezien

Mallorcaverdachten: fataal gevecht met Carlo niet gezien

LEEUWARDEN (ANP) - Niemand van de zeven verdachten in de zogeheten Mallorcazaak heeft gezien wie er tegen het lichaam en hoofd van Carlo Heuvelman heeft geschopt. Op de prangende vraag van de voorzitter van het hof in Leeuwarden wie het fatale gevecht met Carlo heeft gezien kwam dinsdagochtend op de tweede zittingsdag geen antwoord.

Nabestaanden hopen dat het hoger beroep bij het hof in Leeuwarden inzicht geeft in wie er verantwoordelijk is voor de dood van het 27-jarige slachtoffer uit Waddinxveen in juli 2021. Het hof drukte de verdachten uit Hilversum op het hart dat het hoger beroep de laatste kans is om de feiten vast te stellen.

Het hof vroeg alle verdachten om openheid te geven over wat er met Carlo is gebeurd, maar daarop bleef het ijzig stil in de rechtszaal. Wel reageerde hoofdverdachte Sanil B. (21), die als enige is veroordeeld voor doodslag en een celstraf van zeven jaar kreeg opgelegd. "Ook bij mij is er frustratie. Ik wil het ook heel graag weten. Nog steeds is er onduidelijkheid, ook na het horen van tientallen getuigen", zei B.

Beelden vechtpartij

Getuigen hebben verklaard dat B. "tekeerging als een beest", maar hij herkent die boosheid niet. Medeverdachten zeggen dat B. is bespuugd door een vriend van Carlo en dat hij daarna in een vechtpartij is beland. Naar eigen zeggen voelde hij toen "walging", raakte hij "in paniek" en handelde hij "in emotie". Hij zegt geen alcohol te hebben gedronken.

Het hof toonde dinsdag ook beelden van de vechtpartij tussen de Hilversummers en de groep uit Waddinxveen op de boulevard voor café De Bierexpress. Het Openbaar Ministerie verdenkt zowel Sanil B. als Mees T. (20) en Hein B. (20) van betrokkenheid bij deze poging tot doodslag op een vriend van Carlo. Van het geweld tegen Carlo zijn geen beelden.

Ondervraging verdachten

Het OM heeft ook alle verdachten op zitting ondervraagd, waarbij steevast de eerste vraag luidde of de verdachten druk voelen om te gaan verklaren. Maar ook het OM kreeg van niemand antwoord op de prangende vraag wie verantwoordelijk is voor de dood van Carlo.

"Natuurlijk is er spanning", antwoordde Sanil B. "Er is ook druk. Ik ben degene die beschuldigd wordt en dat is onterecht." Hij zegt dat de strafzaak en de veroordeling grote impact heeft. "Ik zit onschuldig vast", aldus Sanil. Hij bekent wel de vechtpartijen met twee vrienden van Carlo. "Ik ben er ingerold. Ik ben heel dom geweest. Natuurlijk schaam ik me, ik heb daar enorm veel spijt van."

Nabestaanden

Vrijdag maken de nabestaanden gebruik van hun spreekrecht.

Meer uit Binnenland

Rechtszaak tegen hulpverleners Lesbos gaat in januari verder

ATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.

15 minuten geleden
Erasmus MC ontslaat twee medewerkers na inzien patiëntendossiers

ROTTERDAM (ANP) - Twee medewerkers van het Erasmus MC zijn op staande voet ontslagen omdat zij ongeoorloofd patiëntendossiers hebben ingekeken. Dat meldt het ziekenhuis. Drie andere medewerkers hebben ook ten onrechte patiëntgegevens bekeken, maar werden niet ontslagen.

17 minuten geleden
Twintigers slachtoffers fatale ongeluk na achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.

2 uur geleden
OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

4 uur geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

4 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

5 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

7 uur geleden