
Mallorcaverdachte Lukas O. aangehouden voor cybercrime
LELYSTAD (ANP) - Lukas O. uit Hilversum, een van de verdachten in de Mallorcazaak, is in maart dit jaar aangehouden in een onderzoek naar cybercrime. Zijn advocaat Joost Vedder bevestigt dinsdag berichtgeving van NU.nl hierover.
Het vermoeden van politie en justitie is dat O. (19) gekraakte accounts van de webshops Zalando en bol.com doorverkoopt aan derden, al wil de advocaat daar niets over zeggen. O. communiceerde volgens NU.nl via Telegram over de gebeurtenissen op Mallorca met een medeverdachte in het onderzoek naar cybercrime. Die onderschepte communicatie is opgenomen in het dossier van de Mallorcazaak, zegt de raadsman.
Het onderzoek naar cybercrime loopt nog, zegt een woordvoerster van het OM Oost-Nederland. Het is nog niet bekend of O. ook voor cybercrime voor de rechter moet komen.
Poging tot doodslag
In de Mallorcazaak wordt O. met vijf anderen verdacht van een poging tot doodslag bij café De Zaak in El Arenal, een incident dat in de uitgaansnacht van 14 juli 2021 voorafging aan de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman verderop op de boulevard. O. staat daarnaast terecht voor openlijk geweld bij café De Bierexpress tegen de groep van Heuvelman. O. beriep zich vorige week als enige van alle negen verdachten op zijn zwijgrecht nadat zijn goede vriend Martijn T. in de rechtbank was aangehouden voor meineed. Die kwam de volgende dag weer vrij.
Dinsdagochtend komt O. opnieuw naar de rechtbank in Lelystad om over zijn persoonlijke omstandigheden te praten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Haarlem gaan nieuwe kunstgrassportvelden aanleggen die toekomstbestendig zijn. De velden worden zo gemaakt dat de bespelers minder last hebben van hitte. Onder de velden wordt regenwater opgeslagen dat in droge periodes kan worden gebruikt om bij warm weer de velden te koelen. Kunstgrasvelden kunnen in de zomer extreem warm worden, tot wel 70 graden, en regenbuien worden steeds intenser en langduriger.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basisschool leren het meest wanneer hun leerkracht langdurig in dienst is van de school. Als er veel verloop is, is dat juist fnuikend voor de kinderen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren in rap tempo meer gaan investeren in klimaatvriendelijke technieken, van elektrische auto's tot zonnepanelen en van warmtepompen tot verzwaring van het elektriciteitsnetwerk. In 2023 telden al deze investeringen volgens het CBS op tot bijna 41 miljard euro. Daarmee bedraagt de toename bijna 80 procent ten opzichte van 2019, exclusief inflatie.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Twee families maken gebruik van hun spreekrecht tijdens de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee. De zaak tegen de twee schippers van de snelboot en de watertaxi begint dinsdag in de rechtbank in Leeuwarden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van dit jaar zijn in het havengebied van Antwerpen 166 vermoedelijke uithalers gearresteerd, een recordaantal. De helft van hen heeft de Nederlandse nationaliteit, zo maakte de Belgische politie maandag bekend.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Burgemeester Peter Snijders van Zwolle vindt dat Geert Wilders een voorbeeld kan nemen aan zijn stad. De gemeenteraad stemde maandagavond in met de komst van een asielzoekerscentrum voor vierhonderd vluchtelingen in een nieuwbouwbuurt in Zwolle. PVV-leider Wilders had voorafgaand aan de vergadering tegenstanders van een azc opgeroepen om het "niet te accepteren" als de raad zo'n besluit zou nemen.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - De gemeenteraad van Zwolle heeft ingestemd met de komst van een asielzoekerscentrum in een nieuw deel van de wijk Stadshagen. In het azc, dat in 2027 wordt gebouwd, moet ruimte komen voor maximaal vierhonderd asielzoekers. Een deel van de omwonenden en inwoners van Zwolle verzet zich tegen de komst van een COA-opvanglocatie in De Tippe.
13 uur geleden