Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mallorcaverdachte heeft spijt van video en uitdelen eerste klap

Mallorcaverdachte heeft spijt van video en uitdelen eerste klap

LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Lars van den H. uit Hilversum heeft tijdens het Mallorcaproces verklaard spijt te hebben van het uitdelen van een van de eerste klappen tijdens de gewelddadige uitgaansnacht op Mallorca in juli vorig jaar. Het spijt hem ook dat hij na afloop ervan stoer op de vechtpartij terugkeek in een video op Snapchat.

De video is in augustus door de politie aangetroffen op zijn Snapchat-account en werd donderdag getoond in de rechtbank. Te zien is hoe de verdachte zichzelf met een sigaret in de mondhoek filmt en zijn hand toont. "Even groepsgevecht gehad", schrijft Van den H. erbij. De verdachte verklaarde donderdag in de rechtbank dat hij het filmpje ‘s nachts had gemaakt toen hij zich nog niet bewust was van de ernst van de incidenten.

Op zijn telefoon vond de politie ook een foto waarop hij met zijn armen kruislings afgebeeld staat en de tekst: ‘Willem H. nog steeds niet gepakt’. De foto zou de volgende dag zijn gemaakt, op de dag dat de vriendengroep al had gehoord dat een slachtoffer in het ziekenhuis lag, wat ze deed besluiten om de vakantie af te breken.

Snapchat

De snapchatvideo van Van den H. speelde donderdagochtend een belangrijke rol bij de aanhouding van medeverdachte Martijn T. (20), die ook op de video is te zien. T. had eerder bij de rechter-commissaris onder ede verklaard ‘s nachts in de villa niet meer te hebben nagepraat over de vechtpartijen. Omdat de video het tegendeel bewijst, heeft het Openbaar Ministerie hem laten oppakken voor meineed.

Van den H. was betrokken bij het eerste incident in De Zaak, waar hij ruzie kreeg omdat een andere groep zijn stoel tot twee keer toe afpakte. Zitplaatsen waren toen verplicht wegens coronamaatregelen. Tijdens de stoelendiscussie kreeg hij een duw en een klap in zijn gezicht, waarop zijn tegenstander naar buiten werd gestuurd. Van den H. zou hebben besloten zijn maten verderop in een andere zaak op te trommelen, al kan hij dat zelf niet herinneren.

Eerste klap

Buiten kreeg Van den H. opnieuw mot en besloot hij zelf de eerste klap uit te delen, waarna een groot groepsgevecht voor De Zaak ontstond. Een slachtoffer kwam op de grond terecht, waarna er tegen hem is aangeschopt. Een ander slachtoffer liep bij dit incident een gebroken neus op. Hoewel het OM hem verdenkt van een poging tot doodslag, ontkent Van den H. dat hij meer mensen heeft geslagen of geschopt. Hij verklaart dat hij tijdens het tumult is gevallen en daarna zichzelf in veiligheid heeft gebracht.

Vrijdag komt Sanil B. (20) naar de rechtbank in Lelystad. Hij is een van de drie hoofdverdachten van de doodslag op Carlo Heuvelman.

Meer uit Binnenland

In 2025 keerden 945 Syrische vluchtelingen vrijwillig terug

DEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriërs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.

25 minuten geleden
Veroordeelden Mallorcazaak schikken met vriendin Heuvelman

DEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.

58 minuten geleden
Rechtbank behandelt Drentse kunstroofzaak medio april

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen behandelt de zaak over de kunstroof in het Drents Museum op 14, 16 en 17 april inhoudelijk. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens een vierde inleidende zitting in de rechtbank, waarbij alleen verdachte Jan B. (21) aanwezig was. Douglas Chesley W. (37) en Bernhard Z. (35) kwamen niet.

1 uur geleden
Kookadvies water Amersfoort en omgeving zeker tot na weekend

AMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot na het weekend. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die maandag werd gevonden, is nog niet opgelost, meldt drinkwaterbedrijf Vitens donderdag.

2 uur geleden
Onzekerheid op spoor reden voor afgeschaalde dienstregeling NS

UTRECHT (ANP) - De situatie op het spoor blijft donderdag te onzeker om de gewone dienstregeling te rijden. Daarom rijdt NS opnieuw met 80 procent van de treinen, legt een woordvoerder van de treinvervoerder uit over de afgeschaalde dienstregeling deze dagen.

2 uur geleden
Man (60) overleed vermoedelijk na mishandeling om sneeuwballen

SCHIEDAM (ANP) - Een 60-jarige man uit Schiedam werd waarschijnlijk mishandeld nadat jongeren sneeuwballen gooiden en hij er iets van had gezegd, meldt de politie. De man overleed maandag aan de Van Limburg Stirumstraat, in het westen van Schiedam. Hij werd op straat gereanimeerd, maar kon niet meer worden gered.

2 uur geleden
Vanaf middernacht code oranje in noorden van het land om sneeuw

DE BILT (ANP) - Vanaf middernacht wordt code oranje van kracht in Friesland, Groningen en Drenthe en op de Waddeneilanden vanwege gladheid door sneeuw en harde wind. Dat meldt het KNMI donderdag. De weerwaarschuwing vervalt vrijdag om 12.00 uur. Dan geldt in het noorden code geel, net als in de rest van het land.

2 uur geleden