Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mallorcaverdachte heeft spijt van video en uitdelen eerste klap

Mallorcaverdachte heeft spijt van video en uitdelen eerste klap

LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Lars van den H. uit Hilversum heeft tijdens het Mallorcaproces verklaard spijt te hebben van het uitdelen van een van de eerste klappen tijdens de gewelddadige uitgaansnacht op Mallorca in juli vorig jaar. Het spijt hem ook dat hij na afloop ervan stoer op de vechtpartij terugkeek in een video op Snapchat.

De video is in augustus door de politie aangetroffen op zijn Snapchat-account en werd donderdag getoond in de rechtbank. Te zien is hoe de verdachte zichzelf met een sigaret in de mondhoek filmt en zijn hand toont. "Even groepsgevecht gehad", schrijft Van den H. erbij. De verdachte verklaarde donderdag in de rechtbank dat hij het filmpje ‘s nachts had gemaakt toen hij zich nog niet bewust was van de ernst van de incidenten.

Op zijn telefoon vond de politie ook een foto waarop hij met zijn armen kruislings afgebeeld staat en de tekst: ‘Willem H. nog steeds niet gepakt’. De foto zou de volgende dag zijn gemaakt, op de dag dat de vriendengroep al had gehoord dat een slachtoffer in het ziekenhuis lag, wat ze deed besluiten om de vakantie af te breken.

Snapchat

De snapchatvideo van Van den H. speelde donderdagochtend een belangrijke rol bij de aanhouding van medeverdachte Martijn T. (20), die ook op de video is te zien. T. had eerder bij de rechter-commissaris onder ede verklaard ‘s nachts in de villa niet meer te hebben nagepraat over de vechtpartijen. Omdat de video het tegendeel bewijst, heeft het Openbaar Ministerie hem laten oppakken voor meineed.

Van den H. was betrokken bij het eerste incident in De Zaak, waar hij ruzie kreeg omdat een andere groep zijn stoel tot twee keer toe afpakte. Zitplaatsen waren toen verplicht wegens coronamaatregelen. Tijdens de stoelendiscussie kreeg hij een duw en een klap in zijn gezicht, waarop zijn tegenstander naar buiten werd gestuurd. Van den H. zou hebben besloten zijn maten verderop in een andere zaak op te trommelen, al kan hij dat zelf niet herinneren.

Eerste klap

Buiten kreeg Van den H. opnieuw mot en besloot hij zelf de eerste klap uit te delen, waarna een groot groepsgevecht voor De Zaak ontstond. Een slachtoffer kwam op de grond terecht, waarna er tegen hem is aangeschopt. Een ander slachtoffer liep bij dit incident een gebroken neus op. Hoewel het OM hem verdenkt van een poging tot doodslag, ontkent Van den H. dat hij meer mensen heeft geslagen of geschopt. Hij verklaart dat hij tijdens het tumult is gevallen en daarna zichzelf in veiligheid heeft gebracht.

Vrijdag komt Sanil B. (20) naar de rechtbank in Lelystad. Hij is een van de drie hoofdverdachten van de doodslag op Carlo Heuvelman.

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

7 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

8 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

9 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

10 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

10 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

10 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.

10 uur geleden