Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mallorcaverdachte heeft spijt van video en uitdelen eerste klap

Mallorcaverdachte heeft spijt van video en uitdelen eerste klap

LELYSTAD (ANP) - De 20-jarige Lars van den H. uit Hilversum heeft tijdens het Mallorcaproces verklaard spijt te hebben van het uitdelen van een van de eerste klappen tijdens de gewelddadige uitgaansnacht op Mallorca in juli vorig jaar. Het spijt hem ook dat hij na afloop ervan stoer op de vechtpartij terugkeek in een video op Snapchat.

De video is in augustus door de politie aangetroffen op zijn Snapchat-account en werd donderdag getoond in de rechtbank. Te zien is hoe de verdachte zichzelf met een sigaret in de mondhoek filmt en zijn hand toont. "Even groepsgevecht gehad", schrijft Van den H. erbij. De verdachte verklaarde donderdag in de rechtbank dat hij het filmpje ‘s nachts had gemaakt toen hij zich nog niet bewust was van de ernst van de incidenten.

Op zijn telefoon vond de politie ook een foto waarop hij met zijn armen kruislings afgebeeld staat en de tekst: ‘Willem H. nog steeds niet gepakt’. De foto zou de volgende dag zijn gemaakt, op de dag dat de vriendengroep al had gehoord dat een slachtoffer in het ziekenhuis lag, wat ze deed besluiten om de vakantie af te breken.

Snapchat

De snapchatvideo van Van den H. speelde donderdagochtend een belangrijke rol bij de aanhouding van medeverdachte Martijn T. (20), die ook op de video is te zien. T. had eerder bij de rechter-commissaris onder ede verklaard ‘s nachts in de villa niet meer te hebben nagepraat over de vechtpartijen. Omdat de video het tegendeel bewijst, heeft het Openbaar Ministerie hem laten oppakken voor meineed.

Van den H. was betrokken bij het eerste incident in De Zaak, waar hij ruzie kreeg omdat een andere groep zijn stoel tot twee keer toe afpakte. Zitplaatsen waren toen verplicht wegens coronamaatregelen. Tijdens de stoelendiscussie kreeg hij een duw en een klap in zijn gezicht, waarop zijn tegenstander naar buiten werd gestuurd. Van den H. zou hebben besloten zijn maten verderop in een andere zaak op te trommelen, al kan hij dat zelf niet herinneren.

Eerste klap

Buiten kreeg Van den H. opnieuw mot en besloot hij zelf de eerste klap uit te delen, waarna een groot groepsgevecht voor De Zaak ontstond. Een slachtoffer kwam op de grond terecht, waarna er tegen hem is aangeschopt. Een ander slachtoffer liep bij dit incident een gebroken neus op. Hoewel het OM hem verdenkt van een poging tot doodslag, ontkent Van den H. dat hij meer mensen heeft geslagen of geschopt. Hij verklaart dat hij tijdens het tumult is gevallen en daarna zichzelf in veiligheid heeft gebracht.

Vrijdag komt Sanil B. (20) naar de rechtbank in Lelystad. Hij is een van de drie hoofdverdachten van de doodslag op Carlo Heuvelman.

Meer uit Binnenland

Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

2 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

5 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

5 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

7 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

7 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

8 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

8 uur geleden