Mallorca wil verdwenen stranden snel terug
SANTAÑÍ (ANP/DPA) - De toeristenindustrie op Mallorca hoopt dat alles in het werk wordt gesteld de verdwenen stranden aan sommige stukken van de kust te herstellen. De hevige storm Gloria die het eiland van 19 tot 21 januari teisterde, heeft op meerdere plaatsen samen met regens en de zee het strand weggevaagd.
De organisatie 'Fomento de Turismo' die het toerisme op Mallorca bevordert, heeft volgens plaatselijke media de autoriteiten gevraagd haast te maken. Het zomerseizoen staat volgens 'Fomento' voor de deur en begint over circa acht weken. "Het is een enorme uitdaging, maar niemand mag een andere kant op kijken, want dit probleem is de verantwoordelijkheid van iedereen." De centrale regering in Madrid zou ook "snel en onbureaucratisch" hulp moeten bieden.
Veel stranden van onder meer Capdepera, Manacor, Pollença, San Lorenzo del Cardezar, San Servera en Santañí zijn weg of overspoeld met algen en troep. De gemeente van 12.000 inwoners Santañí vreest bijvoorbeeld dat de schade van de storm op zijn minst 600.000 euro bedraagt. De plaats is 125 vierkante kilometer groot en telt normaal gesproken twintig stranden.
Meer uit Buitenland
SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
5 minuten geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
19 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.
3 uur geleden