Mallorca wil verdwenen stranden snel terug
SANTAÑÍ (ANP/DPA) - De toeristenindustrie op Mallorca hoopt dat alles in het werk wordt gesteld de verdwenen stranden aan sommige stukken van de kust te herstellen. De hevige storm Gloria die het eiland van 19 tot 21 januari teisterde, heeft op meerdere plaatsen samen met regens en de zee het strand weggevaagd.
De organisatie 'Fomento de Turismo' die het toerisme op Mallorca bevordert, heeft volgens plaatselijke media de autoriteiten gevraagd haast te maken. Het zomerseizoen staat volgens 'Fomento' voor de deur en begint over circa acht weken. "Het is een enorme uitdaging, maar niemand mag een andere kant op kijken, want dit probleem is de verantwoordelijkheid van iedereen." De centrale regering in Madrid zou ook "snel en onbureaucratisch" hulp moeten bieden.
Veel stranden van onder meer Capdepera, Manacor, Pollença, San Lorenzo del Cardezar, San Servera en Santañí zijn weg of overspoeld met algen en troep. De gemeente van 12.000 inwoners Santañí vreest bijvoorbeeld dat de schade van de storm op zijn minst 600.000 euro bedraagt. De plaats is 125 vierkante kilometer groot en telt normaal gesproken twintig stranden.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.
33 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.
2 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal is opgelopen naar 903. Dat melden de autoriteiten, die het aantal vermisten bijstelden naar 4247. Onder hen bevinden zich ook honderden buitenlanders.
4 uur geleden