Mallorca wil verdwenen stranden snel terug
SANTAÑÍ (ANP/DPA) - De toeristenindustrie op Mallorca hoopt dat alles in het werk wordt gesteld de verdwenen stranden aan sommige stukken van de kust te herstellen. De hevige storm Gloria die het eiland van 19 tot 21 januari teisterde, heeft op meerdere plaatsen samen met regens en de zee het strand weggevaagd.
De organisatie 'Fomento de Turismo' die het toerisme op Mallorca bevordert, heeft volgens plaatselijke media de autoriteiten gevraagd haast te maken. Het zomerseizoen staat volgens 'Fomento' voor de deur en begint over circa acht weken. "Het is een enorme uitdaging, maar niemand mag een andere kant op kijken, want dit probleem is de verantwoordelijkheid van iedereen." De centrale regering in Madrid zou ook "snel en onbureaucratisch" hulp moeten bieden.
Veel stranden van onder meer Capdepera, Manacor, Pollença, San Lorenzo del Cardezar, San Servera en Santañí zijn weg of overspoeld met algen en troep. De gemeente van 12.000 inwoners Santañí vreest bijvoorbeeld dat de schade van de storm op zijn minst 600.000 euro bedraagt. De plaats is 125 vierkante kilometer groot en telt normaal gesproken twintig stranden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
4 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
4 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
5 uur geleden