Mallorca wil verdwenen stranden snel terug
SANTAÑÍ (ANP/DPA) - De toeristenindustrie op Mallorca hoopt dat alles in het werk wordt gesteld de verdwenen stranden aan sommige stukken van de kust te herstellen. De hevige storm Gloria die het eiland van 19 tot 21 januari teisterde, heeft op meerdere plaatsen samen met regens en de zee het strand weggevaagd.
De organisatie 'Fomento de Turismo' die het toerisme op Mallorca bevordert, heeft volgens plaatselijke media de autoriteiten gevraagd haast te maken. Het zomerseizoen staat volgens 'Fomento' voor de deur en begint over circa acht weken. "Het is een enorme uitdaging, maar niemand mag een andere kant op kijken, want dit probleem is de verantwoordelijkheid van iedereen." De centrale regering in Madrid zou ook "snel en onbureaucratisch" hulp moeten bieden.
Veel stranden van onder meer Capdepera, Manacor, Pollença, San Lorenzo del Cardezar, San Servera en Santañí zijn weg of overspoeld met algen en troep. De gemeente van 12.000 inwoners Santañí vreest bijvoorbeeld dat de schade van de storm op zijn minst 600.000 euro bedraagt. De plaats is 125 vierkante kilometer groot en telt normaal gesproken twintig stranden.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.
56 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Bij een ongeluk aan boord van het Amerikaanse vliegdekschip USS Eisenhower voor de kust van de Amerikaanse staat Virginia zijn maandagavond (lokale tijd) vier opvarenden gewond geraakt. De marine meldt in een bericht op X dat het misging tijdens de landing van een vliegtuig op het schip.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft in een interview met Fox News gezegd dat een "buitenlandse speler" betrokken was bij het incident op de Britse luchtmachtbasis afgelopen weekend. Groot-Brittannië heeft dit nog niet bevestigd. De antiterreurbrigade van de Britse politie liet maandag wel weten de betrokkenheid van een andere staat te onderzoeken.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De 87-jarige vrouw die vorige week uit haar woning in Madrid werd gezet, kan door een akkoord met de verhuurder toch in het huis blijven wonen. De advocaat van de hoogbejaarde Maricarmen Abascal heeft dat maandagavond laat aan verslaggevers laten weten. Abascal moet de nieuwe huurovereenkomst volgens de Spaanse omroep RTVE zelf nog wel ondertekenen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran. Nieuwssite Axios schreef maandag dat Trump Iran economisch zou willen ontzien in ruil voor "concrete stappen" van Iraanse kant met betrekking tot het nucleaire programma. Dat is "nepnieuws", aldus Trump op Truth Social.
8 uur geleden