Malik Azmani opnieuw VVD-lijsttrekker voor Europese verkiezingen
BRUSSEL (ANP) - Malik Azmani is opnieuw lijsttrekker voor de VVD bij de Europese verkiezingen in juni. De migratiespecialist en tweede man van de liberale Renew-fractie in het Europees Parlement gaat op voor zijn tweede termijn als Europarlementariƫr.
De 47-jarige Azmani voerde de VVD bij de vorige verkiezingen voor het Europees Parlement in 2019 ook aan. De VVD kreeg toen vier zetels, twee minder dan winnaar PvdA. Samen met D66 belandden de VVD'ers in de liberale Renew-fractie, waarvan ze de rechterflank vormen.
Azmani was voor hij naar Brussel vertrok negen jaar lang Tweede Kamerlid en werkte eerder onder meer bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst. Hij wil zich "blijven inzetten" voor het "sterke Europa" dat "Nederland nodig heeft". In de Europese samenwerking stonden volgens hem "vooral de markt, munt en democratische waarden" centraal, maar door de onrust in de wereld zou veiligheid daarbij zijn gekomen.
De inwoners van de 27 EU-landen kiezen van 6 tot 9 juni een nieuw Europees Parlement, dat meebeslist over Europese wetgeving. Nederland gaat op donderdag 6 juni naar de stembus.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat Leefbaar Rotterdam opnieuw de grootste fractie wordt in de Rotterdamse gemeenteraad. Na het tellen van ongeveer 70 procent van de stemmen staat de partij op 11 zetels. Dat is 1 zetel meer dan vier jaar geleden. Ook GroenLinks/PvdA krijgt 11 zetels, maar met een kleiner aantal stemmen.
1 minuut geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht heeft D66 14 procent van de stemmen gekregen en dat is goed voor 6 zetels in de gemeenteraad. Daarmee gaat de partij er twee zetels op vooruit. Evenveel zetels zijn er voor het CDA, dat 12 procent van de stemmen kreeg, zo blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. De Seniorenpartij Maastricht was bij de vorige verkiezingen in 2022 met 5 zetels de grootste, maar zakt nu naar 3.
2 minuten geledenBREDA (ANP) - De VVD blijft ondanks het verlies van 1 raadszetel de grootste partij in Breda. De liberalen gaan van 10 naar 9 zetels, maar ook de grootste concurrent GroenLinks-PvdA verliest een zetel (van 9 naar 8). Dat blijkt uit een voorlopige uitslag, gemeld door de ANP Verkiezingsdienst.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Thierry Baudet, oprichter van Forum voor Democratie, doet laconiek over de ophef die in de afgelopen weken is ontstaan over het verleden van enkele kandidaat-gemeenteraadsleden van zijn partij. Zij zouden banden hebben gehad met neonazistische groeperingen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X iedereen bedankt die op de PVV heeft gestemd. "Prachtige resultaten!" schreef hij op X. In verschillende gemeenten, zoals Terneuzen en Pekela, werd de PVV de grootste.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - PVV-lijsttrekker Patrick van der Hoeff in Terneuzen denkt dat zijn partij de winst in de gemeenteraadsverkiezingen grotendeels te danken heeft aan het verzet tegen de komst van een azc. "Maar dat is niet de enige reden", zegt Van der Hoeff. "Wij hebben ons altijd kritisch uitgelaten over de bouw van een campus, een onderwijsinstelling die 100 miljoen euro moet kosten. Dat vinden we veel te veel en we denken dat veel andere Terneuzenaars dat ook vinden."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste uitslagen van Forum voor Democratie zijn voor partijleider Lidewij de Vos "reden tot feest, maar morgen begint voor ons een enorme klus". Dat zei ze op een partijbijeenkomst in Amsterdam, waar de partij de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag volgt. "Kiezers in heel Nederland hebben ons het vertrouwen gegeven om de grote uitdagingen van onze steden en dorpen aan te gaan", zei De Vos tegen de aanwezigen.
1 uur geleden