Mali ten koste van Burkina Faso naar kwartfinales Afrika Cup
KORHOGO (ANP) - Mali is doorgedrongen tot de kwartfinales van de Afrika Cup in Ivoorkust. Het elftal van bondscoach Eric Chelle versloeg Burkina Faso met 2-1.
Mali was na drie groepswedstrijden nog ongeslagen in Ivoorkust en begon ook sterk tegen Burkina Faso. Amadou Haidara kopte in de 3e minuut hard op de paal, waarna de verraste Burkina Faso-verdediger Edmond Tapsoba de rebound in zijn eigen doel schoot. Mali bleef de betere partij en 2 minuten na rust verdubbelde Lassine Sinayoko de score. De spits kwam van de rechterflank naar binnen en schoot onder de keeper door, 2-0.
Burkina Faso, dat nog vrijwel niets had laten zien, maakte het in de 57e minuut weer spannend. Oud-Ajacied Bertrand Traoré benutte een strafschop, nadat Boubakar Kouyaté hands had gemaakt. Na de aansluitingstreffer drong de ploeg aan en leek Issoufou Dayo 2 minuten voor tijd gelijk te maken, maar zijn doelpunt werd afgekeurd om buitenspel.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
11 minuten geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
5 uur geleden