Mali heeft na staatsgreep weer president
BAMAKO (ANP/DPA) - Mali heeft na de staatsgreep van vorige maand weer een president. De voormalige minister van Defensie Bah N'Daw legde vrijdag de ambtseed af in de hoofdstad Bamako. Assimi Goita, de legerofficier die de coupplegers aanvoerde, wordt zijn tweede man.
Militairen wierpen vorige maand na aanhoudende protesten de regering omver van president Ibrahim Boubacar Keïta. De 70-jarige N'Daw moet het land nu gaan leiden tot nieuwe verkiezingen gehouden kunnen worden. Dat moet binnen achttien maanden gebeuren.
De interim-president beloofde door te gaan met de "genadeloze strijd" tegen terroristen en criminelen. In zijn uitgestrekte land zijn onder meer gewapende jihadisten actief. Ondanks steun van internationale troepen lukt het de Malinese autoriteiten al jaren niet een einde te maken aan het geweld.
Meer uit Buitenland
CAEN (ANP/AFP) - Een tweede slachtoffer van een automobilist die in de Franse stad Caen inreed op een groep mensen, is overleden. Een 26-jarige man is na een heftige ruzie in een café op mensen ingereden bij een halte voor openbaar vervoer.
18 minuten geledenOSLO (ANP) - De gezondheid van koning Harald van Noorwegen is opnieuw verslechterd. Zijn toestand is nu "zeer ernstig", heeft het paleis donderdag bekendgemaakt. Koningin Sonja en kroonprins Haakon hebben al hun verplichtingen geschrapt.
54 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het toerismebureau van Nepal meldt dat twee Nederlanders vermist zijn sinds de plotselinge overstromingen van woensdag. Het totale aantal vermiste toeristen ligt op 644.
1 uur geledenDHARAMSHALA (ANP/AFP) - De Dalai Lama heeft zijn medeleven betuigd na de overstromingen in Nepal en Tibet. "Ik bid voor iedereen die het leven heeft verloren en betuig mijn medeleven en oprechte deelneming aan de nabestaanden en iedereen die door deze tragedie is getroffen", aldus de spirituele leider van Tibetaanse boeddhisten in een verklaring.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese rampenbestrijdingsdienst heeft bekendgemaakt dat 823 mensen nog niet bereikbaar zijn, ruim 24 uur nadat een verwoestende overstroming door het grensgebied met Tibet raasde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Israël overweegt om Britse en mogelijk andere Europese functionarissen te weren uit het door de Verenigde Staten geleide coördinatiecentrum voor Gaza na de oorlog. Dit als vergelding voor de kritiek op het beleid van Benjamin Netanyahu in de Palestijnse gebieden, meldt Financial Times.
3 uur geledenSELDOVIA (ANP) - Vier volwassenen zijn om het leven gekomen nadat een klein vliegtuigje neerstortte in de Seldovia Slough in de Amerikaanse staat Alaska, meldt lokale nieuwssite KTUU.
4 uur geleden