Mali heeft na staatsgreep weer president
BAMAKO (ANP/DPA) - Mali heeft na de staatsgreep van vorige maand weer een president. De voormalige minister van Defensie Bah N'Daw legde vrijdag de ambtseed af in de hoofdstad Bamako. Assimi Goita, de legerofficier die de coupplegers aanvoerde, wordt zijn tweede man.
Militairen wierpen vorige maand na aanhoudende protesten de regering omver van president Ibrahim Boubacar Keïta. De 70-jarige N'Daw moet het land nu gaan leiden tot nieuwe verkiezingen gehouden kunnen worden. Dat moet binnen achttien maanden gebeuren.
De interim-president beloofde door te gaan met de "genadeloze strijd" tegen terroristen en criminelen. In zijn uitgestrekte land zijn onder meer gewapende jihadisten actief. Ondanks steun van internationale troepen lukt het de Malinese autoriteiten al jaren niet een einde te maken aan het geweld.
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.
27 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Internationale bemiddelaars zijn in de Egyptische hoofdstad Caïro bijeengekomen om de tweede fase te bespreken van het bestand tussen Israël en de Palestijnse Hamas voor de Palestijnse Gazastrook. Het gaat om delegaties uit Egypte, Qatar en Turkije, meldden Egyptische staatsmedia.
28 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne kan leven met een limiet op de omvang van zijn strijdkrachten als onderdeel van een vredesplan, meldt de Financial Times. Het land protesteerde fel tegen de begrenzing in het nieuwe Amerikaanse vredesplan, maar zou die na een verruiming willen accepteren.
38 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg van de Amerikaanse topfunctionaris Dan Driscoll met een Russische delegatie over Oekraïne "verloopt goed", aldus zijn woordvoerder. Ze praten in Abu Dhabi over het Amerikaanse conceptplan voor het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth wil de jarenlange samenwerking van de strijdkrachten met Scouting America stopzetten. Hij vindt de organisatie te divers en te inclusief geworden, meldt de Amerikaanse publieke omroep NPR.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben dinsdag het lichaam van een overleden gijzelaar vrijgegeven. Dat is via het Rode Kruis overgedragen aan Israël, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.
2 uur geleden