Mali en Gambia gelijk in Afrika Cup met hoofdrol voor VAR
LIMBÉ (ANP) - Het duel tussen Mali en Gambia in groep F van de Afrika Cup is zondag in een 1-1-gelijkspel geëindigd. Beide ploegen scoorden vanaf de strafschopstip, beide keren was dat een gevolg van ingrijpen van de VAR.
In de 79e minuut was de scheidsrechter een overtreding van Gambia-speler Ebou Adams op Yves Bissouma ontgaan. Ibrahima Koné schoot raak nadat er alsnog een penalty was toegekend. In de slotminuut kwam Gambia, de underdog, op gelijke hoogte. Musa Barrow benutte de strafschop die was toegekend na hands van Bissouma.
Beide ploegen hadden hun eerste groepsduel gewonnen. Mali had Tunesië verslagen (1-0) in een duel dat door de scheidsrechter te vroeg was afgeblazen. Gambia was eerder te sterk (1-0) voor Mauritanië. Met 4 punten zijn beide ploegen vrijwel zeker van een plaats in de achtste finales. Tunesië volgt met 3 punten nadat de ploeg zondag met duidelijke cijfers Mauritanië klopte: 4-0. Na tien minuten leidden de Tunesiërs al met 2-0 door doelpunten van Hamza Mathlouthi en Wahbi Khazri. Die laatste maakte er na ruim een uur 3-0 van, niet veel later gevolgd door de 4-0 van Seifeddine Jaziri. Invaller Youssef Msakni miste namens Tunesië in de slotfase nog een strafschop.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
2 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
3 uur geleden