Malestein en Wester redden handbalsters op WK tegen Roemenië
CASTELLÓ (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn bij het wereldkampioenschap in Spanje aan puntenverlies ontsnapt. Het team van bondscoach Monique Tijsterman wist in Castelló de eerste wedstrijd in de hoofdronde tegen Roemenië moeizaam te winnen: 31-30.
Oranje was na een opnieuw moeizame start de betere en leidde halverwege met 17-14. Een vrij eenvoudige zege leek in de beginfase van de tweede helft aanstaande, maar de titelverdediger gaf het duel tegen het einde uit handen. Roemenië kwam verrassend terug tot 30-30.
Angela Malestein schoot Oranje een kleine minuut voor tijd weer op voorsprong. Het was daarna aan een knappe redding van keepster Tess Wester te danken dat een gelijkspel uitbleef. Wester hield Oranje daarvoor ook al enkele momenten overeind.
Hoofdronde
Nederland heeft na drie duels 5 punten in de hoofdronde, waarin het ook nog speelt tegen Kazachstan (zaterdag om 18.00 uur) en Noorwegen (maandag om 20.30 uur). In de eerste groepsfase versloeg het team van Tijsterman Puerto Rico en Oezbekistan en eindigde de ontmoeting met Zweden onbeslist. Nederland moet in de hoofdronden bij de eerste twee landen in de groep eindigen om de kwartfinales te bereiken.
Bo van Wetering was tegen Roemenië met zes treffers topscorer bij Oranje. "Aan het einde was het superspannend. Ik denk dat we blij mogen zijn met deze punten", aldus de speelster van Odense Håndbold tegen Ziggo Sport. "Ik denk dat we allemaal hoopten op een ruime overwinning. Maar je weet nooit of dat gaat lukken. We hadden moeite in de dekking, dat liep niet zoals we wilden. Als dat wel goed loopt, speel je ook veel beter in de aanval."
De overige treffers van Nederland kwamen op naam van Laura van der Heijden (vier), Danick Snelder (vier), Kelly Dulfer (vier), Lois Abbingh (drie), Inger Smits (drie), Malestein (twee), Estavana Polman (twee), Debbie Bont (één), Wester (één) en Dione Housheer (één).
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
11 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
2 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
7 uur geleden