Malestein en Wester redden handbalsters op WK tegen Roemenië
CASTELLÓ (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn bij het wereldkampioenschap in Spanje aan puntenverlies ontsnapt. Het team van bondscoach Monique Tijsterman wist in Castelló de eerste wedstrijd in de hoofdronde tegen Roemenië moeizaam te winnen: 31-30.
Oranje was na een opnieuw moeizame start de betere en leidde halverwege met 17-14. Een vrij eenvoudige zege leek in de beginfase van de tweede helft aanstaande, maar de titelverdediger gaf het duel tegen het einde uit handen. Roemenië kwam verrassend terug tot 30-30.
Angela Malestein schoot Oranje een kleine minuut voor tijd weer op voorsprong. Het was daarna aan een knappe redding van keepster Tess Wester te danken dat een gelijkspel uitbleef. Wester hield Oranje daarvoor ook al enkele momenten overeind.
Hoofdronde
Nederland heeft na drie duels 5 punten in de hoofdronde, waarin het ook nog speelt tegen Kazachstan (zaterdag om 18.00 uur) en Noorwegen (maandag om 20.30 uur). In de eerste groepsfase versloeg het team van Tijsterman Puerto Rico en Oezbekistan en eindigde de ontmoeting met Zweden onbeslist. Nederland moet in de hoofdronden bij de eerste twee landen in de groep eindigen om de kwartfinales te bereiken.
Bo van Wetering was tegen Roemenië met zes treffers topscorer bij Oranje. "Aan het einde was het superspannend. Ik denk dat we blij mogen zijn met deze punten", aldus de speelster van Odense Håndbold tegen Ziggo Sport. "Ik denk dat we allemaal hoopten op een ruime overwinning. Maar je weet nooit of dat gaat lukken. We hadden moeite in de dekking, dat liep niet zoals we wilden. Als dat wel goed loopt, speel je ook veel beter in de aanval."
De overige treffers van Nederland kwamen op naam van Laura van der Heijden (vier), Danick Snelder (vier), Kelly Dulfer (vier), Lois Abbingh (drie), Inger Smits (drie), Malestein (twee), Estavana Polman (twee), Debbie Bont (één), Wester (één) en Dione Housheer (één).
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
1 dag geleden