Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Malestein en Wester redden handbalsters op WK tegen Roemenië

Malestein en Wester redden handbalsters op WK tegen Roemenië

CASTELLÓ (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn bij het wereldkampioenschap in Spanje aan puntenverlies ontsnapt. Het team van bondscoach Monique Tijsterman wist in Castelló de eerste wedstrijd in de hoofdronde tegen Roemenië moeizaam te winnen: 31-30.

Oranje was na een opnieuw moeizame start de betere en leidde halverwege met 17-14. Een vrij eenvoudige zege leek in de beginfase van de tweede helft aanstaande, maar de titelverdediger gaf het duel tegen het einde uit handen. Roemenië kwam verrassend terug tot 30-30.

Angela Malestein schoot Oranje een kleine minuut voor tijd weer op voorsprong. Het was daarna aan een knappe redding van keepster Tess Wester te danken dat een gelijkspel uitbleef. Wester hield Oranje daarvoor ook al enkele momenten overeind.

Hoofdronde

Nederland heeft na drie duels 5 punten in de hoofdronde, waarin het ook nog speelt tegen Kazachstan (zaterdag om 18.00 uur) en Noorwegen (maandag om 20.30 uur). In de eerste groepsfase versloeg het team van Tijsterman Puerto Rico en Oezbekistan en eindigde de ontmoeting met Zweden onbeslist. Nederland moet in de hoofdronden bij de eerste twee landen in de groep eindigen om de kwartfinales te bereiken.

Bo van Wetering was tegen Roemenië met zes treffers topscorer bij Oranje. "Aan het einde was het superspannend. Ik denk dat we blij mogen zijn met deze punten", aldus de speelster van Odense Håndbold tegen Ziggo Sport. "Ik denk dat we allemaal hoopten op een ruime overwinning. Maar je weet nooit of dat gaat lukken. We hadden moeite in de dekking, dat liep niet zoals we wilden. Als dat wel goed loopt, speel je ook veel beter in de aanval."

De overige treffers van Nederland kwamen op naam van Laura van der Heijden (vier), Danick Snelder (vier), Kelly Dulfer (vier), Lois Abbingh (drie), Inger Smits (drie), Malestein (twee), Estavana Polman (twee), Debbie Bont (één), Wester (één) en Dione Housheer (één).

Meer uit Sport

Wielrenster Vos behaalt tweede etappezege in Vuelta Femenina

BALTANÁS (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft haar tweede etappezege van de Vuelta Femenina behaald. In een rit over ruim 126 kilometer van Becerril de Campos naar Baltanás versloeg ze landgenote Mischa Bredewold in de sprint.

2 uur geleden
Griekspoor in Foro Italico kansloos ten onder tegen Fils

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Rome uitgeschakeld door de Fransman Arthur Fils. De 28-jarige Nederlander ging op vrijdag in het Stadio Nicola Pietrangeli kansloos in twee sets ten onder: 2-6 2-6. Fils speelt in de derde ronde tegen de winnaar van de partij tussen de Griek Stefanos Tsitsipas en de Fransman Alexandre Muller.

4 uur geleden
Handballers op weg naar EK na ruime zege op Oekraïne

MICHALOVCE (ANP) - De Nederlandse handballers hebben zich gekwalificeerd voor het EK van 2026. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson boekte in de vijfde speelronde een ruime zege van 35-27 op Oekraïne en zag later de Faeröer met 25-23 winnen van Kosovo. Daarmee is een plek bij de eerste twee in de poule verzekerd en is het EK-ticket binnen. Komende zondag speelt Oranje nog de laatste wedstrijd in de kwalificatiereeks in Den Bosch tegen Kosovo.

19 uur geleden
Vollering draagt zege op aan alle mensen met mentale problemen

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Demi Vollering droeg haar zege in de vijfde etappe van de Vuelta Femenina donderdag op aan "alle mensen die het mentaal moeilijk hebben". Dat zei de Nederlandse renster van FDJ-Suez nadat ze in de beklimming naar de Lagunas de Neila al haar concurrenten had achtergelaten. Met haar ritwinst nam ze een voorschot op haar tweede eindzege in de Ronde van Spanje voor vrouwen.

22 uur geleden
Vollering wint bergrit en pakt leiderstrui in Ronde van Spanje

LAGUNAS DE NEILA (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft in de vijfde etappe de Ronde van Spanje naar haar hand gezet. Ze soleerde in de 120 kilometer lange bergrit naar de winst op de steile slotklim naar Lagunas de Neila en nam de rode leiderstrui over van Femke Gerritse.

23 uur geleden
Opening Spelen Los Angeles 2028 in historisch Coliseum

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De openings- en sluitingsceremonie van de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles vinden plaats in het historische Memorial Coliseum, meldt de organisatie. Het Coliseum diende ook al als locatie bij de twee vorige Spelen in Los Angeles, in 1932 en 1984. Het is het eerste stadion waar tijdens drie Olympische Spelen evenementen worden gehouden. De openingsceremonie van LA28 is op 14 juli, het sluitingsfestijn op 30 juli.

1 dag geleden
Sinner treft bij rentree na dopingschorsing Argentijn Navone

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt zaterdag in Rome zijn rentree na een schorsing van drie maanden wegens overtreding van de dopingregels. De Italiaanse nummer 1 van de wereld treft dan de Argentijn Mariano Navone, die zich donderdag kwalificeerde voor de tweede ronde van het masterstoernooi in Rome. Sinner had een bye in de eerste ronde.

1 dag geleden